domácí mazlíčci

Péče o domácí mazlíčky nás ročně nejvíce ruinuje

Domácí mazlíčci jsou snad v každé domácnosti přítomni. Přece jenom se jedná o tvory, kteří tu jsou pro nás kdykoliv, kdy potřebujeme. Jsme smutní, jsou tu pro nás, jsme šťastní, pak sdílejí naši radost. Jsou tu pro nás tedy opravdu kdykoliv potřebujeme, což si samozřejmě patřičně vážíme a dáváme jim to vědět hlavně v souvislosti s tím, jak se o ně staráme a jak o ně pečujeme.

Ovšem právě péče o naše domácí mazlíčky nás stojí poměrně dost, i když si to v průběhu roku vlastně neuvědomujeme. Domácí mazlíčci jsou naše radost, to je jisté, ale potřebují mnohdy takovou péči, kterou si ani nedokážeme představit. Řada lidí se o své mazlíčky stará tak, jako se nestará ani o sebe a je za ně schopna utratit i několik tisíc korun týdně.

Není se pak čemu divit, když při sčítání těchto nákladů na veterináře nebo na jinou péči, kterou mazlíčkům dáváme, se částka vyšplhá až k několika miliardám za rok.

Kolik přesně za mazlíčky rok co rok utrácíme?

Za domácí mazlíčky podle aktuálních průzkumů jsme ročně schopni utratit skoro 13 miliard korun, což je opravdu šílená částka. Ročně nás tak právě mazlíčci dokonale ruinují. Je však nutné podotknout, že Češi patří k té evropské chovatelské špičce, a tak jsou u nás domácí mazlíčci v té nejlepší bavlnce.

Tyto údaje a tuto statistiku nám dodává Český statistický úřad.

Proč je ta cena tak vysoká?

Částka se hlavně týká častých návštěv veterináře. Veterinář je opravdu rok co rok dražší a dražší. Pokud mazlíčci potřebují, pak je nutné k němu zavítat a právě tam se nechají tisíci koruny. Nicméně mimo to řada lidí nechává mazlíčky i v různých hotelích, když odjíždí například na delší dovolenou, během které se o domácí mazlíčky nemůže starat nikdo z rodiny.

Co se týče dalších nákladů na mazlíčky, pak se většinou týkají hlavně vizážistických středisek, v nichž necháme naše domácí mazlíčky střihat, česat, koupat a dokonce jim mnozí lidé lakují i jejich drápky. Samozřejmě mnohé náklady souvisejí i s jídlem či s potřebami pro domácí mazlíčky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..