pěstování ovoce

Vypěstujte si v květináčích oblíbené ovoce

Když přišlo teplé jarní počasí, mnoho lidí začalo ihned zasazovat své oblíbené rostliny a druhy zeleniny či ovoce. Jenže mnoho lidí na tuto činnost zapomnělo nebo zkrátka netoužilo po své vlastní odrůdě skvělých druhů ovoce a zeleniny. Není se teda čemu divit, když se pak o několik měsíců později rozhodli tuto chybu napravit. Většinou jsme zvyklí na to, že se vše sadí pouze tedy na jaře, ale nemyslíme na to, že některé ovoce můžeme zasadit vlastně kdykoliv, pokud ho zasadíme doma. Řada lidí si určitě ťuká na čelo, protože doma nemůžeme tak dobře vypěstovat oblíbené ovoce jako na zahradě, jenže ti, kteří bydlí ve svém bytě, moc dobře ví, že to jde.

Na sociálních sítích aktuálně koluje hned několik videí, v nichž můžete přehledně sledovat návod na to, jak vypěstovat své oblíbené ovoce pouze třeba v kelímku nebo v oblíbeném květináči. Nemusíte k tomu mít ani potřebná semínka, ale bude vám stačit pouze to, že si dané ovoce koupíte a vyškrábete z něho ta semínka, která pak následně zasadíte do již zmiňovaného kelímku či květináče. Že to nejde? Omyl! Rostlina kvete jako z obyčejných semínek, které koupíte v zahradnických potřebách. Pokud nevěříte, zkuste si to!

Co lze vše vypěstovat a odkud semínka brát?

Mezi nejvyhledávanější pojmy na internetu se řadí i to, jak vlastně vypěstovat v pohodlí domova jahody. Jahody jsou nejlepší ovoce mnoha z nás a není se čemu divit – jsou výtečné! Navíc unikátně bělí zuby, a to už je co říct. Stačí, když si pomocí párátka vyndáte semínka z jahody a zasadíte je do zvlhčené hlíny. Pak už to chce jenom sluníčko. U malin udělejte to samé, ale v tomto případě malinu přetřete v sítku, aby vám zbyla pouze semínka, která pomocí párátka jen tak vyndat nejdou. U citronu vyndejte pecky, které taky zasadíte do stejné nádoby se zvlhčenou hlínou. Citron je však náročnější na takové domácí pěstování.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.