motivace

Ve filmech se skrývá motivace – v jakých?

Každý podnikatel jednou potřebuje ždibek motivace. Přece jenom podnikání je obor, v němž se skrývá hromada potíží, které se nám mnohdy hrnou pod nohy jako jakási lavina a my se s ní musíme umět vyrovnat, ale někdy to není tak lehké, jak se ostatním může zdát. Navíc svět podnikání je jeden velký risk a jedna velká nejistota, bez které však následně nemůžeme žít. Jedná se pak o jakousi skutečnost, která se nám dostane pod kůži a je naším pohonným motorem na cestě na vrchol.

Ostatně každému podnikateli se jednou určitě stalo, že se zkrátka octl na dně. Jeho společnost se nacházela v červených číslech a on sám si myslel, že se z této situace nedostane jen tak lehce. Chtěl všechno vzdát, protože mu zkrátka chyběla motivace – jakýsi pohonný motor, který by mu ukázal a který by ho přesvědčil, že po každé bouřce vyjde zkrátka to krásné sluníčko. Jen je třeba vytrvat a přečkat.

Pokud i vy toužíte po troše motivace, rozhodněte se pro sledování filmů, pakliže není čtení zrovna to, co milujete a čím byste chtěli trávit čas. I filmy totiž v sobě nesou jakýsi ždibek motivace, který nás dokáže posunout vpřed.

• JOBS

Filmů o geniálním Stevu Jobsovi je natočeno dnes už hned několik. Jeho příběh doslova obletěl svět mrknutím oka, proto bychom se z jeho příběhu mohli alespoň něco málo naučit. Každý film se zaměřuje na jeho život, jak dostal nápad, jak ho zkoušel realizovat v garáži, jak sbíral tým pošetilých techniků, kteří byli hotoví blázni, protože uvěřili nápadu o nyní dnes už nejprodávanější značce. Apple se díky němu dostal na pulty obchodů a jeho cesta byla tak pestrá a plná nástrah, že rozhodně nakopne každého velkého nebo malého podnikatele k tomu, aby se zkrátka vzchopil a šel si za tím svým štěstím. Ukazuje, že každý podnikatel musí být trochu i blázen, aby věřil, že se vůbec něco takového může stát.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.