mobilní technologie

Vyhraje člověk či mobilní technologie v blízké budoucnosti?

Žijeme v zajímavém světě. Ve velké míře je dnešní svět ovládán technologií, kdy nás zkrátka doprovází na každém rohu. Technologie jsou každodenním společníkem mnoha z nás, ne-li kažého z nás. Každý den máme telefon v rukou, trávíme svůj čas na sociálních sítích a pomalu, ale jistě zapomínáme vnímat svět okolo, který je sám o sobě plný neskutečných krás, které stojí za to. Pomocí internetu a technologií obecně máme lehčí život. Objednáváme si potraviny, kosmetiku, oblečení, obuv, nábytek či i dokonce své partnery přes internet. Na internetu vyhledáváme odpovědi na jakékoliv sebevíc banální otázky. Hledáme si přes něj práci, přátele a někdy dokonce i rodinu.

Člověk by řekl, že je až nezdravé to, jak jsme se stali na technologiích závislí. Mnoho lidí se v tomto oboru pustilo do podnikání, protože měli za to, že je to jeden zaručený byznys. To je zhruba pravda – aplikace jsou univerzální zdroj příjmů, pakliže jsou dobré a hodně stahované. Na druhou stranu se dá vydělávat i pomocí nejrůznějších blogů a videí, kde vložíme nějakou reklamu. Ovšem to je zkrátka o štěstí. V současné době ale panuje světem otázka, kdo v budoucnu zvítězí? Bude se svět točit pořád kolem lidí nebo nastoupí vláda mobilní technologie, která se mermomocí vnutí i do podnikání? Jak to teda bude dál?

Co nám přinesou třeba další generace chytrých zařízení?

Svět se mění lusknutím prstů. Jeden den je tak, druhý den je jinak. Je nutné říct, že se bohužel už nestaneme nezávislí na mobilních technologiích, protože nám zkrátka do života vpluli tak, jak nikdy předtím, proto se bohužel už nenaučíme bez nich žít. Nesou v sobě však řadu výhod, proto žití s nimi není tak strašné, jen abychom zcela nepřestali vnímat ten venkovní svět. Musíme si proto vždy dokázat říct „dost“, ať už budeme mít v rukou jakoukoli mobilní hračičku, která nás okouzlí každou svou formou. Mezi novinky, které přijdou na trh a budou chtít nás odloučit s venkovním světem, se bude řadit i novinka od Samsungu. Bude totiž stačit jenom otočit prstencem a budeme ihned poslouchat hudbu, volat nebo číst emaily. Aplikací bude také obrovské množství, ovšem my si vždy musíme říct, že jsme my pánem, nikoliv technologie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..