inzeráty

Pracovní inzeráty končí – nahradí je virtuální realita

Může se jednat o den jako každý jiný. Jdeme do práce s dobrou náladou, ale po příchodu do práce si bohužel uvědomíme, že něco není v pořádku. Jsme najednou ihned povoláni na kobereček k nadřízenému, u kterého se dozvíme, že jsme dostali hodinovou výpověď. A právě to nám i takový běžný den otočí naprosto naruby a my se najednou octneme bez práce – musíme se však rychle vzchopit a ukázat, že si práci dokážeme najít okamžitě. Navíc si nemůžeme dovolit být bez peněz, protože zkrátka v dnešní době to mají nezaměstnaní opravdu těžké. Proto se začneme ohlížet po inzerátech.

Ještě, že existuje ten internet! Tam najdeme vždy ty nejaktuálnější nabídky práce, které jsou stále aktivní. Navíc díky rychlému odpovídajícímu emailu máme možnost rychle odpovídat na hromadu nabídek třeba během jedné hodiny. Pak je jen dlouhé čekání na samotnou odpověď. Je ovšem nutné poznamenat, že právě tato virtuální realita a tento virtuální svět v brzké době převálcuje ty klasické inzeráty, které obvykle najdeme na stránkách novin a časopisů. Není se čemu divit, ta online nabídka je pro všechny levnější, dostupnější a hlavně také rychlejší a přehlednější.

Internetové inzeráty projdou inovací

V blízké době se však těšte na inovaci, kterou projde snad každý internetový inzerát. Firmy totiž do svých inzerátů zapojí virtuální realitu, kdy se tak zájemce bude moct během několika vteřin „přemístit“ do firmy, v níž žádá o zaměstnání. Díky kariérnímu showroomu se tak můžete hned z pohodlí domova seznámit s prostředím, v němž byste eventuelně mohli pracovat. Pro vás jako zájemce je to naprosto skvělá možnost, jak se motivovat. Pokud se vám firemní prostředí bude zamlouvat, rozhodně se tak budete snažit to dané místo získat. Pro firmy je to však inovace k nezaplacení, protože díky této inovaci se budou moct hned v inzerátu ukázat jako firma, která se pyšní dobrou firemní kulturou. Firmy, jako jsou třeba Nestlé nebo Vodafone, tak chtějí přilákat kupu vážných zájemců o jejich pozice. Konkrétně tyto dvě společnosti jsou totiž další, které se bohužel nepyšní zrovna plnými pracovními pozicemi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..