dům

Výhody a nevýhody stavění domu ve vesnici

Pokud se rozhodnete stavět dům, pak řádně zvažujte, kde dům postavíte. Nejjednodušší se bude ohlížet na to, kde jsou vůbec parcely a volné pozemky k mání, protože právě pozemky jsou nejen drahé, ale o to více nedostupné zboží. Navíc hypotéka je dnes takřka nedosažitelná, proto pokud ji už získáte, zvolte si takové místo, aby se vám peníze šetření a následné měsíce splácení při tak vysokém hypotečním úroku opravdu vyplatily. Pokud si vyberete místo, kde se vám nebude líbit, bude to pro vás opravdu špatná investice, kterou sice následně můžete zpeněžit, ale hypotéku na krku mít budete neustále a další pak už jen stěží dostanete.

Nicméně pokud chcete bydlet ve městě, má to své výhody i nevýhody, stejně jako to má své výhody a nevýhody tehdy, kdy se rozhodnete bydlet na vesnici. Před výběrem nemovitosti nebo pozemku si zkrátka udělejte seznam výhod a nevýhod, podle kterých se rozhodnete začít stavět. Takový seznam by vám mohl pomoct do dalších let, tím si buďte jisti.

Jaké jsou výhody stavění domu ve vesnici?

Pokud se rozhodnete stavět na vesnici, jednoznačně se vám bude zamlouvat ten klid, která na vesnicích zkrátka je. Přece jenom vás denně nebudou otravovat zvuky tramvají a tisícovky aut, které budou spěchat do práce. Mezi další výhody se také může počítat to, že tam každý každého zná, tudíž když budete potřebovat pomoct něco pohlídat nebo něco půjčit, ochota se tu určitě najde. Také tu ušetříte za městskou hromadnou dopravu, ale zato zase utratíte za benzin při ježdění do města.

Jaké jsou nevýhody stavění domu ve vesnici?

To, že každý každého zná, je také značnou nevýhodou, protože najednou všichni budou vědět o všech vašich krocích dříve, než se je rozhodnete udělat. Tudíž i toto je teda jakási nevýhoda. Další nevýhodou je dojíždění do města. Ve většině vesnicích toho není zrovna tolik k vidění, obchody navíc zavírají opravdu brzy, proto utratíte za benzin nebo za dopravu, když se rozhodnete vydat například do kina, do divadla nebo jenom na nákup.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..