dům

Výhody a nevýhody stavění domu ve městě

Každý jednou v životě dospěje k tomu, že si zatouží koupit svůj vlastní dům. Většinou se kupuje jenom pozemek, aby se pak dům podle našich představ mohl co nejdříve postavět. Je však nutné podotknout, že dnes už nabídka parcel ke koupi není tak levná, jak tomu bývalo dříve, zejména tehdy, kdy se rozhodnete koupit si dům ve městě. Město je město – ceny za nemovitosti zejména tady rostou obří tempem. S dnešním získáváním hypotéky musíme mít našetřeno opravdu hodně, abychom tak prokázali, že jsme schopni vůbec svůj vlastní dům mít a že jsme schopni vůbec splácet. Díky tomu, že Češi najednou nesplácejí, se není čemu divit, když se banky rozhodly zpřísnit pravidla pro získávání hypotéky.

Ostatně pokud jste si našli pozemek nebo koupili parcely ve městě, na nichž chcete stavět, pusťte se do toho. Pokud jste tedy zvážili všechna pro i proti, které se vážou s bydlením ve svém vlastním domě ve městě. Pakliže jste nepřišli na žádné pro ani proti, tady nabízíme krátké shrnutí výhod a nevýhod.

Jaké jsou výhody stavění domu ve městě?

Mezi výhody patří rozhodně to, že všechno máte blízko. Nebudete teda muset jezdit neustále do obchodu několik kilometrů daleko, pokud se rozhodnete něco upéct ze surovin, jež v obchodě na vesnici nejsou. Stačí jenom nazout si boty a jít. Další výhodou je i společenský život, který je opravdu pestrý. Máte možnost jít do kina, do divadla, a to vše v docházkové vzdálenosti. Děti to pak budou mít blízko do školy. Výhoda města je také ta, že vás nikdo nezná a nejste všem na očích. Konkrétně vesnice je přesně taková, že se v ní ví každý váš krok, který se rozhodnete udělat ve svém životě dříve, než ho uděláte. Navíc ušetříte za benzin, ale budete si muset platit městskou hromadnou dopravu, což ve velkých městech není až taková pálka.

Jaké jsou nevýhody stavění domu ve městě?

Nevýhodou stavět ve městě je jistě větší procento nebezpečí. Zvyšuje se procento krádeží a také přepadení. Mezi nevýhody se také řadí i dražší život. Díky tomu, že máte vše blízko, naučíte se utrácet, což není opravdu dobře.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..