máta

Máta a jak se o ni starat ve vaší domácnosti

Naši domácnost si většinou zařizujeme tak, aby nám byla na první pohled hodně sympatická a abychom se tam cítili zkrátka jako doma, když je to teda náš domov. Většinou si zařizujeme všechny místnosti podle aktuálních módních trendů, které se samozřejmě mění i v oblasti bydlení. Je nutné podotknout, že takové trendy v bydlení najdeme v časopisech o bydlení nebo v různých internetových magazínech, které o bydlení pojednávají. I když se však snažíme, aby naše domácnost přece jenom podle aktuálních trendů byla, přesto se bohužel potýkáme s tím, že se v naší domácnosti necítíme tak příjemně, jak bychom chtěli. Musíme se proto zaměřit především na takové doplňky, které takovému pocitu zamezí.

Většina lidí se zaměřuje proto na fotografie, kterými vyplní naprosto svůj dům. Bohužel mnohdy se stane, že fotografiemi je to pak v domě naprosto přeplácané, což taky není zrovna nejlepší. Fotografie pouze s mírou, kdežto například s květinami nešetřete. Mezi velmi populární patří především stálezelené rostliny, které se hodí naprosto do každé domácnosti opravdu pokaždé, i když budete místnosti malovat každý týden, stále budou skvěle doplňovat každou místnost v domě. Pakliže byste však toužili po květinách, které můžete i využít, pak sáhněte po bylinkách. Obecně mezi nejoblíbenější patří máta, ale víte, jak ji pěstovat a jak se o ni starat?

Mátu většinou koupíme v květináči, co ale potom?

Mátu většinou kupujeme v květinářství už vyrostenou. Mnohdy nečekáme, až nám konečně vyroste. Když si ji však koupíme v květinářství, tak bychom ji měli přesadit. Samozřejmě nemusíme ihned, ale doporučuje se to. Zaléváme ji vždy, když trochu oschne. Je nutné, aby byla hlína stále mokrá. Má ráda světlo, proto se zaměřte především na místa, kde vám sluníčko hodně, ale zas ne přehnaně pálí. Máta je skvělá zejména do vody, kdy potřebujete v létě třeba řádně ochladit studenou vodou. Přidává se však i do různých pokrmů, ale většinou slouží jako na ozdobu. S mátou se setkáme především ve žvýkačkách. Díky její nezaměnitelné vůni ji pokaždé poznáme na míle daleko.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.