dovolená

Kam letos ještě pojedou Češi na dovolenou a za kolik?

Doba dovolených je konečně tady. Řada Čechů se už nemůže dočkat, až poletí někam do říše zaslíbené někam k moři, kde se budou moct vyvalovat na pláži a kde se budou moct jen tak kochat krásou jiných kultur. Někteří však jedou spíše někde do Česka, protože chtějí poznat jiné kouty České republiky a chtějí dýchat hlavně čerstvý vzduch přírody a skal kolem nich. Nyní, když se všichni chystají na dovolenou, probíhají také různé statistiky a analýzy, které se zajímají o to, kam Češi nejčastěji míří a kolik jsou ochotni za takovou odpočinkovou dovolenou vlastně utratit.

Je zajímavé, že drtivá většina Čechů se letos podívá především někam do českých koutů, což je opravdu překvapující, protože by každý člověk řekl, že Češi raději míří někam do zahraničních koutů někam k moři. Asi je pro ně moře už stále stejně modré a pláže stále stejně písečné, proto se rozhodli podniknout túru trochu někam jinam. Co se týče finanční stránky, tak se většina lidí vejde dokonce i do deseti tisíc korun, což je necelá jedna měsíční výplata. Češi asi začínají myslet ekonomicky a vědí, že si krásnou dovolenou mohou užít i jinak, než pouze díky pěti hvězdičkám za několik set tisíc korun.

Většina Čechů využívá své vlastní auto

Cestování po České republice tedy konkrétně plánují letošní léto dvě třetiny českých rodin. Ve velké většině k tomu používají své vlastní auto, a tak ušetří za problematické cesty vlakem, které jsou především během léta komplikovány tím, že se všude vše opravuje a zpoždění je na denním pořádku mnoha vlakových spojů. Pokud někdo však vyrazí do zahraničí, tak se preferuje především moře, nikoliv nějaký poznávací zájezd po památkových místech dané země. K tomu využívají buď letadlo, nebo autobus. Pakliže však cestují do Chorvatska, jedou spíše svým vlastním vozem. Je to totiž jakási svoboda v otázce času, protože mohou vyrazit kdykoliv, kdy uznají za vhodné. Při cestování i v dané zemi je to značná výhoda, protože se nemusí využívat jejich městské dopravy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..