sebejistota

Vybudujte si maximální sebejistotu

V podnikání hraje svou velkou roli hned několik faktorů. Vybudovat velký podnik totiž není jenom tak, musíme se zaměřit na řadu věcí, kterou chceme dosáhnout. Jedná se například o to, abychom byli dostatečně vytrvalí, protože stejně jako platí v osobním životě, tak i v tom kariérním – nic nepřijde lusknutím prstů a za vším stojí čas. To samé platí i o trpělivosti. Pokud nebudete dostatečně trpěliví, bohužel vás potká ne příliš dobrá budoucnost, protože všeho necháte ještě dříve, než se do toho pustíte. A dalším předpokladem pro úspěšné podnikání je maximální sebejistota, protože pokud si nebudete věřit vy, pakliže nebudete věřit svému podniku a nápadu, díky němuž jste podnik založili, pak ve vás nebude věřit ani nikdo jiný, protože to zkrátka nebudou umět a nebudou mít někoho, od koho by se měli učit tomu, jak vám věřit a důvěřovat.

Naučte se říkat „ne“

Klíčem ke zdravé sebedůvěře je fakt, že vás lidé budou brát trochu jako jistou autoritu. Musíte si věřit i před ostatními lidmi, nikoliv jen před sebou samým, a k tomu vám právě dopomůže jeden unikátní um, a sice říkat také „ne“ nikoliv pouze „ano“. Mnoho lidí stále říká na vše „ano“ a pak se bohužel zamotává do věcí, v nichž vlastně ani nechce vůbec být. Posléze se díky souhlasu musí vymlouvat z různých příslibů a všem to pak jen stěžuje cestu. Pokud se naučíte říkat „ne“, pak budete žít šťastnější život.

Měli byste dbát na to, abyste se nenechali uvrtat do věcí, do kterých se uvrtat nechcete, ať už je nechcete, kdo ví z jakého důvodu. Dělejte jen věci, o nichž si myslíte, že je toužíte vykonávat, a říkejte pak takovým věcem své „ano“. Slovíčko „ne“ vám může dopomoct k takové sebejistotě, o jaké nyní neumíte ani snít. Toto slovo vás jen upevní ve své pozici a lidé vám najednou začnou věřit, protože si budou myslet, že víte, co chcete. Buďte takový dojem a dosáhněte úspěchu nejen v podnikání, ale také v osobním životě.

Napsat komentář