co je nutné udělat

Co všechno je nutné na zahradě během podzimu udělat?

Léto je za námi, což znamená, že se venku bude hodně ochlazovat, což snad nepřijde brzy. I když už sice aktuálně jsou rána poměrně chladná, přesto jsou odpoledne ještě teplá, což nám umožňuje to, že si můžeme uklidit zahradu a připravit ji na zimní spánek. Řada lidí bohužel podceňuje toto podzimní starání se o zahradu, jenže pak jsou překvapeni na jaře, kdy jim hlavně trávník po slezení sněhové přikrývky vůbec nepřijde, jako trávník, ale jako nějaký zvláštní nezelený povrch.

Ovšem trávník není to jediné, co bychom se měli starat. S nadcházejícím chladným počasím je načase udělat celou řadu věcí, než přijdou první zimní mrazíky, které tu budou opravdu cobydup. Co tedy je nutné všechno udělat?

• Vertikutace trávníku

Mnoho lidí provádí vertikutaci trávníku hlavně na jaře, když se po zimě sleze sníh. Jenže vertikutovat bychom měli i na podzim, hlavně v období října. Díky podzimní vertikutaci předejdeme uhnívání zašlých mechů a plstí, což nám spasí trávník přes zimu. Dostatečně ho provzdušníme a dodáme do něj vláhu, kterou bude na dlouhé zimní měsíce potřebovat.

• Listí, listí a zase listí

Asi nejméně oblíbená činnost je hrabání listí, bohužel je však potřebná. Nikdo nechce, aby nám listí na trávníku uhnilo, čímž by se zanesly nečistoty do trávníku. Je nutné listí řádně shrabat, protože i tak chráníme a hlavně čistíme naši krásnou zahradu, která je hlavně přes teplejší období naší pýchou.

• Skliďte to, co jste si vypěstovali

Nejspíše nejdůležitější činností je sklidit to, co jsme si vypěstovali. Jablíčka sklízíme ze stromů, aby nám neumrznula. Třídíme je, aby nám zkažená nezkazila ostatní jablka v době, kdy je budeme skladovat ve sklepě přes zimu. Sbíráme vypěstovanou zeleninu a půdu připravujeme na zimní měsíce.

• Zavařujeme

Jestliže máte trochu bohatší úrodu, pak byste ji rozhodně měli zasadit. Nejčastěji se zasazují hlavně okurky, ale také i červená řepa nebo třeba broskve.

Napsat komentář