praxe

Praxe je stále důležitější pro mnohé zaměstnavatele

Žijeme v době, kdy už není zrovna nejlepší chodit na vysokou školu, pokud tedy nechcete být lékařem nebo nechcete působit v podobném oboru, v němž potřebujete mít takové vzdělání. Vysokou školu jiných oborů, například managementu nebo sociálních studií, v dnešní době mohou mít lusknutím prstů všichni ti, kteří si za takové studium zaplatí. Peníze jsou v dnešním světě priorita číslo jedna, proto se není čemu divit, když se dají uplatnit i v takové sféře našeho života.

Díky takovým zjištěním se není čemu divit, když zaměstnavatelé dávají přednost těm, kteří mohou přinést firmě nějaké nápady či něco nového, čímž by dokázali pohnout s firmou k výšinám. Pro mnohé zaměstnavatele nejsou zásadní písmenka před jménem, ale naopak to, co můžete společnosti okolo přinést. Praxe je tedy nyní mnohem žádanější, než titul z vysoké školy.

Zájemci o práci hledají své zaměstnavatele a naopak

V poslední době se stal velmi populární projekt nazvaný „Vzdělávání praxí“, který propojuje zájemce o práci s možnými budoucími zaměstnavateli a obráceně. Do tohoto projektu se zapojí lidé, kteří chtějí získat nějaké nové zkušenosti a znalosti v reálném prostředí. Takoví lidé moc dobře vědí, že praxe se nyní cení, proto se blesku rychle dávají do tohoto projektu, který jim po absolvování může zajistit velmi dobré místo ve velmi dobré společnosti.

Pomocí tohoto projektu se mohou zájemci zkontaktovat s firmami prostřednictvím praxe naprosto nezávazně a s finanční podporou si otestují, jak jim u potencionálního zaměstnavatele bude dobře a jestli bude i budoucí zaměstnavatel s uchazečem spokojen. Je zajímavé, že účastníky tohoto projektu mohou být opravdu všichni. Mohou to být účastníci o zaměstnání, dále také rodiče, rodiče na mateřské dovolené nebo třeba i zájemci ve věku nad padesát let, kteří chtějí ještě na poslední chvilku dělat, co je baví, než si odejdou pokojně do důchodu.

Napsat komentář