keto dieta

Keto dieta a jaké jsou její výhody a nevýhody?

Mít krásnou štíhlou postavu – to je snem každé ženy, ovšem málokterá žena si připouští k srdci, že se jedná o běh na dlouhou trať, pokud chceme opravdu takovou štíhlou postavu mít. Chce to od základů změnit hlavně naše stravovací návyky, což bývá ten nejtěžší krok vůbec. Stravování je osmdesát procent úspěchu, proto je nutné, abychom dbali na pravidelnou, vyváženou, kvalitní a hlavně pestrou stravu, která bude naším každodenním společníkem, díky kterému posléze dojdeme k vysněnému cíli, a sice ke krásné postavě, po které toužíme.

Mnoho žen si však myslí, že takové stravování je zbytečně moc zdlouhavé, a tak se zaměří na různé diety, o nichž si myslí, že jim dlouhodobě pomůžou. Bohužel většina diet je pouze jen o tom, že zhubneme krátkodobě, posléze však přijde neoblíbený JOJO efekt a všechna kila nám vrátí zase nazpět. Samozřejmě to není u mnoha diet, přesto se to u některých vyskytuje. Mýty se nesou například kolem takzvané keto diety, což je dieta v současné době velmi oblíbená. Jedná se o dietu, která v sobě nese potraviny takřka bez cukru a je založena na tom, aby tělo dokázalo žít pouze z mála látek, jež do sebe přijmeme. Tento typ diety má ale své pro i proti, proto si je pojďme zmínit.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

Mezi výhody patří relativně rychlé zhubnutí a to, že se vyvarujeme zbytečným cukrům, které jsou pro naše tělo ve velké míře samozřejmě nebezpečné. Na druhou stranu se však jedná o dietu, která do našeho těla přináší nedostatečné látky. Nedostáváme potřebné živiny, které bychom měli. Navíc i u této diety hrozí JOJO efekt. Většinou se tento fakt zatajuje, což je pro firmy, které nabízejí potraviny pro tuto dietu, skvělý marketingový tah, ovšem i zde je JOJO efekt na místě. Pozor na něj, ať dlouhé snažení nezmaříme během okamžiku. Pokud nastolíme po dietě stálý pravidelný režim, JOJO efekt se nám vyhne obloukem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..