McDonald's

Proč ruší McDonald’s přes sto franšíz?

Žijeme v době, která je poměrně rychlá. Pokud nám není rychlost sympatická, pak bohužel nestíháme a vypadáme z davu, což je mnohdy opravdu nepřípustné. Díky tomu, že je dneska všechno rychlé, se lidé stěhují na venkov, kde přece jenom se mnohdy čas zcela zastavil. Navíc se zde nesetkáme se zdraví kazícími rychlými občerstveními, které nám jsou opravdu jenom přítěží. Jsou také důvodem, proč se zvyšují o počty případů obezity (hlavně u dětí).

Nicméně sem tam si ten McDonald’s nebo KFC dáme – třeba když například nestíháme uvařit oběd nebo když máme opravdu hlad a domů je to daleko. Občas tato jídla nevadí – dokonce v nabídce najdeme i zdravější věci, mezi něž se řadí hlavně třeba saláty nebo tortilly. V oblasti rychlého občerstvení se bohužel neustále svádějí konkurenční boje, hlavně tedy mezi lídry, kterými je McDonald’s a KFC.

V současné době se může zdát, že McDonald’s značně boj prohrává. Není to však tím, že by do něj zákazníci nechodili, ale je to spíš tím, že vyplynulo na povrch, že právě toto rychlé občerstvení ruší až přes sto franšízových poboček – konkrétně tedy 170 franšízových prodejen.

Proč?

Otázkou zůstává, proč se to vlastně děje. McDonald’s se už chce stáhnout z trhu? Vždyť to si samotní zakladatelé ani neumí představit, že by se najednou tak dobře prosperující podnik ztratil z trhu. Není se čeho bát – naštěstí toto stažení 170 poboček neznamená to, že McDonald’s končí, ale že jsou zkrátka drobné nesrovnalosti ve financích několika franšízových poboček v Indii. Tyto finanční nesrovnalosti se nachází hlavně v licenčních smlouvách, což je samozřejmě problém, a tak se společnost McDonald’s rozhodla polovinu licencí v Indii dočista zrušit.

Jedná se tedy konkrétně o 170 franšízových poboček.

Ve hře je nový smluvní partner

Naštěstí se ihned ukázal další smluvní partner, tedy franšízant, který stojí o to, aby se McDonald’s v Indii zachoval, a tak se rozhodl investovat. Tudíž by Indie tak s tímto velkým M neměla utrpět žádnou škodu či ztrátu.

Napsat komentář