loupež

Vloupali se k vám? Pomůže pojištění!

Při zařizování domácnosti dbejte na to, abyste si nechali nainstalovat ochranný alarm. Zejména na to nezapomínejte tehdy, kdy se rozhodnete pro vlastní dům. Loupež v bytě je sice také častá, ale loupež v domě jako takovém je mnohem častější. Nezapomínejte na ochranný alarm, který přivolá buď vás, nebo hned samotnou policii. Samozřejmě mnohdy stačí, aby taková alarm začal pípat, abyste najednou nejen vy, ale i vaši sousedé věděli, že není něco v pořádku.

Pokud se k vám někdo vloupe a daný zloděj uteče, bohužel s tím nic neuděláte, pokud ho nechytí policie. Mnohdy nejsou zloději dopadeni a odnesou si opravdu velké množství drahých věcí z domácnosti. Samozřejmě se jde primárně po špercích, drahých hodinkách nebo také po penězích, ale někdy se bere vše, co se leskne, třpytí nebo vypadá draze. Tudíž mnohdy se ztratí i telefony, notebooky, tablety, televizory, herní konzole a mnohé další podobné zařízení.

Při vloupání vám však kromě policie následně může pomoct jenom kvalitní pojištění. Během letních měsíců pojišťovny evidují ohromný nárůst takových vloupání, a to nejen v domech, ale také v bytech. Nárůst se počítá zhruba na patnáct procent. Proto se není čemu divit, když začaly pojišťovny opravdu upozorňovat na to, že se proti takovým nepříjemným situacím dá pojistit. Díky pojištění se pak může člověk obrátit na pojišťovnu a bude mu vyplaceno adekvátní pojistné plnění, které samozřejmě je stanoveno ve smlouvě. A každá smlouva nese samozřejmě pravidla a zásady.

Jak se nejčastěji dostane zloděj do domu či bytu?

Mezi nejčastější příčiny vloupání patří naše vlastní chyby. Jedná se tedy nejčastěji o využití situace, kdy jsou otevřené vrata na zahradu či okno nebo garáž. Poté to vchodové bezpečnostní dveře už jen stěží zachrání. U bytů se většinou dopouštíme takových chyb, že necháváme otevřená okna, když máme byt relativně nízko, nebo třeba světlíky.

Při pojištění je pak nutné zvolit si dostatečnou pojistnou částku. Ta by většinou měla odpovídat skutečné výši celkového majetku. Proto do ní zahrňte naprosto všechno – cennosti, elektroniku, šperky, trezory, nábytek a jiné movité věci. Mnohdy se dokonce do majetku počítá i oblečení, pokud si kupujete oblečení ve značkových prodejnách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..