nedostatek zaměstnanců

Nedostatek zaměstnanců je stále aktuální problém

Česká republika se neustále snaží hledat dobrou pracovní sílu, a to nejen už na území České republiky, ale nyní i v zahraničí, protože právě zahraničí je plné pracovní síly. V Česku sice nezaměstnanost značně klesla, ovšem na druhou stranu se setkáváme právě s tím, že chybí zaměstnanci na takové pozice, na kterých bychom je potřebovali mít. Chybí zejména řada lidí, kteří jsou zdatní v německém jazyce. Angličtina je dneska už na denním pořádku, ovšem znalci němčiny se už jen tak nevidí. Proto se není čemu divit, když si čeští zaměstnavatelé snaží hledat své pracovníky zejména v zahraničí, konkrétně v Německu. Bohužel však nedokážou Němcům dát to, co oni mají ve své rodné zemi, ovšem tento boj nevzdávají.

Chybí také ti, kteří jsou specialisté v oboru informační technologie, jenže právě ty je nejhorší získat. Proto se zaměstnavatelé rozhodli přeškolovat řadu zaměstnanců, protože přesně tyto pozice musí zaplnit. Samozřejmě je nutné dbát i na to, abychom měli dostatek pracovníků v průmyslové výrobě, protože i tam stále chybí. Stejně jako chybí například ředitelé společností, kteří by trochu rozuměli chodu podniku. Není se čemu divit, když zaměstnavatelé si nyní své zaměstnance drží pomocí smluv, které jim sepisují pouze na dobu určitou.

Schopní zaměstnanci budou později chybět, proto je chtějí udržet

Schopní zaměstnanci jsou přesně to, co na českém trhu s prací chybí. Ti zaměstnavatelé, kteří takové lidi mají, se jich drží zuby nehty, proto se není čemu divit, když se rozhodnou si je nějak zaopatřit. Jedná se například o různé benefity, které jim nabídnou, ale řada lidí touží po změně pracovního prostředí, proto benefity jdou stranou. Pakliže však společnost má u svých pracovníků padesátileté zkušené lidi, nemůžou si dovolit, o takové lidi přijít. Proto se rozhodli, že jim jejich smlouvy budou dávat na dobu určitou, tedy třeba až do jejich důchodového věku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..