otvírák

Jak snadno a rychle otevřít láhev bez otvíráku?

Každý den nás trápí mnoho věcí, které se snažíme rychle vyřešit. Mnohdy jsou to záležitosti v práci, které nás nenechají spát, jindy jsou to opravdu prkotiny, které nás dokážou rozhodit během několika minut. Mezi takové prkotiny se řadí například tupé nože v kuchyni, díky kterým si nemůžeme udělat jídlo, na které máme zrovna chuť v době největšího hladu. Nebo je to čištění vody v panelovém domě, kdy nemůžeme vlézt do sprchy a umýt se zrovna ve chvíli, kdy máme pocit, že zapácháme. Jindy nás dokáže rozhodit třeba jenom to, že nemáme otvírák, tudíž si nemůžeme otevřít láhev piva v horkém dni. Konkrétně s otvíráním piva a jiných nápojů s podobným víčkem je ale už konec!

Pokud se stěhujeme do nového domu nebo bytu, většinou ještě nemáme vše nakoupenou, tudíž průběžně docházíme na to, co nám vlastně chybí a co postrádáme. Mnohdy zjistíme právě ve chvíli, kdy si chceme otevřít láhev Coly, piva nebo cideru, že postrádáme otvírák. Jenže ve chvíli, kdy si chceme nápoje otevřít, jsou obchody, v nichž by něco takového, jako je otvírák, mohli prodávat, jsou už dávno zavřené. Musíme si tedy poradit jinak. Nezkoušejte otevřít láhev o kuchyňskou linku. Pouze si zničíte tu nejdražší věc ve vaší kuchyni. Zkuste to proto jinak. Pokud nejste zdatní a neumíte to otevřít zapalovačem, jak to dělají teenageři, když se schovávají potají za domem před rodiči, pak to zkuste naprosto jednoduše – s pomocí papíru!

Stačí jenom přehnout papír, co nejvíce to jde!

Pokud se teď usmíváte na monitor počítače a ptáte se pořád dokola, jak jde otevřít láhev pomocí papíru, čtěte dál. Stačí, když si papír zhruba o velikost A5 nebo A4 přehnete tak, jak nejvíce to půjde. Nejdříve tedy na polovinu, poté na čtvrtinu a tak dále. Dokud vám z papíru nezůstane malinká přehnutá kostka. Papír najednou řádně tvrdl a už není tak lehký, jako tomu bylo před překládáním. Následně pak jen tímto přehnutým papírem lehce otevřete láhev. Díky tomu, že je papír opravdu tvrdý, bude naprosto snadné láhev otevřít. Pokud nevěříte, zkuste si to ihned doma. Takovou vychytávku určitě uvítáte například na dovolené nebo na chatě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..