posila

Technické firmy se zajímají o cizince

To, že se Česká republika potýká s nedostatkem schopných pracovníků – to je neustále řešené téma. Ovšem v oblasti práce je toto téma opravdu nutné stále zmiňovat, protože stále se společnosti snaží hledat různými způsoby nejrůznější pracovníky, díky kterým by zkrátka jejich společnost nekrachovala. Je nutné poznamenat, že jejich vynalézavost nezná mezí. Většina podniků se sklání už třeba ke koupi robotů, protože právě roboti jsou to, co nás mnohdy spasí od nekonečných výpovědí, které se zaměstnavateli jen hrnou na stůl. Řada lidí se snaží hledat nejrůznější zaměstnání, které jim dá pocit toho, že si mohou slušně vydělat, aniž by dělali práci, která je nebaví. Dají se proto na cestu do zahraničí, kde si najdou nakonec práci ve stejném nebavícím oboru, ovšem za úplně jiné a mnohem větší peníze.

Zaměstnavatelé to už vzdali s tím, že stávajícím zaměstnancům budou zvyšovat plat. Naopak se dali na obrovskou dráhu, která se začala zajímat především o cizince. Chybí například ti, kteří umí mluvit plynule německy, ovšem těch v Česku vážně není, proto se rozhodli hledat takové pracovníky v zahraničí – konkrétně přímo v Německu. Řada lidí se teď může ptát, co jim Česko nabízí, aby sem přišli. Většinou slibují rychlý kariérní postup a také „lepší český život“, který buď může urazit, nebo naprosto nadchnout. Mimo znalce německého jazyka však chybí také zaměstnanci do technických firem. I ty totiž začaly pátrat v zahraničí.

Zájem o zaměstnávání cizinců roste obrovským tempem

Pakliže byste žádali o práci pro nějakou českou firmu, neurazte se, když místo vás hned přiberou někoho jiného, zejména pakliže je to cizinec. Zájem o cizince opravdu roste rychlostí blesku. Většina zaměstnavatelů preferuje především lidi z Evropské unie nebo z Evropského hospodářského prostoru. Nestojí avšak o ty, kteří se pyšní původem ruským, ukrajinským nebo vietnamským.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..