investor

Co dělat, když naletíte investorovi?

Do světa investicí se plnou parou dává mnoho lidí. Vidina peněz totiž naplňuje a častokrát i zaslepuje řadu z nás, proto se není čemu divit, když také řada z nás naprosto naletí všem těm, kteří se vydávají za investory nebo jiné makléře. Svět investování je opravdu riskantní oblast, do které by se neměl pouštět ten, kdo není na život v risku zvyklý. Je sice dobré si zvýhodnit peníze jinak, než pomocí spořicích účtů, které jsou už v dnešní době takřka nic kvůli aktuální inflaci. Jenže pakliže se budete bát investovat více, bohužel se vaše peníze stejně nezvýhodní tak, jak byste chtěli. Nulové riziko znamená také nulový zisk, což je pravidlo, kterým je celé investování a obchodování s ceninami známé.

Pakliže jste doposud o investování ani neslyšeli, možná je to dobře. Ovšem vždy vás může poté zaskočit telefon, kde by vám nějaký makléř nebo jiný investor lákal na další investování například do jeho ověřených věcí. Po telefonu byste takovéto věci nikdy neměli řešit, proto nenaleťte. Pakliže však stejně naletíte, ať už z jakéhokoli důvodu, měli byste vědět, jak z takového nevítaného vztahu rychle vybočit tak, abyste nebyli vy ti poškození.

• Podejte reklamaci

Ano, i ve světě investicí existuje možnost reklamace. Jedná se většinou o solidní finanční firmu, která tuto možnost nabízí. Musíte si však s takovou reklamací pospíšit, protože pakliže to necháte delší dobu odeznít, už vám reklamace nemusí být uznána. Tady není třiceti denní lhůta, ale jedná se tu o minuty, které vás mohou oddělit od nežádoucího závazku.

• Informujte Českou národní banku

Další možností, díky které byste se mohli rychle dostat ze vztahu s nežádoucími makléři, je to, že byste se mohli obrátit na Českou národní banku. Pokud vás někdo poškodí, pomocí internetového formuláře můžete své poškození poslat přímo do ČNB.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..