vzdělávání

Vzdělávání zaměstnanců je na skvělé úrovni

Pokud sledujete nabídky zaměstnání, protože si zkrátka chcete nějaké zaměstnání najít nebo se rozhodujete, že změníte práci, pak vás nejspíše zajímají to, jaké benefity se na dané pozici nabízejí. Třináctý a čtrnáctý plat už není kupodivu to hlavní, na co se zaměřujete při výběru povolání, ale snažíte se spíše najít nějaké unikátní benefity, mezi které se řadí třeba práce z domova nebo třeba firemní vzdělání. V dnešní době lidé totiž moc dobře vědí, že na vzdělání ve firmě se klade mnohem větší důraz než na písmenka před jménem, které nám dá vysokoškolské vzdělání.

V poslední době se navíc rozmáhá velký trend, který opravdu trhá rekordy v České republice. Zájem je o ně totiž obrovský. Jedná se o projekty, které se specializují na vzdělávání zaměstnanců, tedy na firemní vzdělávání. To je v současnosti opravdu žádané, proto se není čemu divit, když se kurzy plní k prasknutí.

Jedná se o projekt „Podpora odborného vzdělání zaměstnanců II“

Projekt, do kterého se celkem přihlásilo osmnáct tisíc šest set lidí na úřadu práce, trhá opravdu rekordy. Tento projekt nazvaný „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“ poskytuje zaměstnavatelům přes čtyři sta milionů korun. Pokud bychom chtěli sečíst všechny projekty, které prošly procesem odborného vzdělání v minulosti, pak už se počítá s tím, že tohoto odborného vzdělání dosáhlo skoro třicet tisíc lidí. O tyto projekty má zájem hlavně starší populace, konkrétně se jedná o lidi kolem pětapadesátého roku.

Úřad práce tuto druhou vlnu projektu postavil zejména proto, že i první etapa byla opravdu žádaná. Navíc lidé, kteří prošli a úspěšně tedy absolvovali tento projekt, si našli zaměstnání v relativně rychlém čase. Není se tedy čemu divit, když se úřad práce rozhodl pro druhou vlnu, která opět sklidila velký úspěch. Mnoho zúčastněných bere tento projekt jako jakousi rekvalifikaci, kterou jim nabízí úřad práce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..