Změny ve Starbucks

Ve Starbucks i bez objednání? Přesně tak se žehlí průšvihy

Kdo by nemiloval kávu. Bez kávy si mnozí z nás neumí představit svůj den. V současné době je káva tak oblíbená, že ji vyhledáváme takřka po celý den. Mnohdy zamíříme právě do oblíbené kavárny Starbucks, která se dnes řadí k těm nejoblíbenějším kavárenským franšízovým konceptům u nás. Tato kavárna však neovládla jenom Českou republiku, ale podmanila si milovníky kávy po celém světě. V nedávné době však tato franšíza musela čelit nepříjemnému skandálu. O jaký skandál se jednalo a co firma po tomto skandálu udělala?

Pokud milujete kávu z kavárny Starbucks, jistě vám nedávný skandál neuniknul. Nedávný skandál donutil vedení firmy k tomu, aby změnili svou zákaznickou politiku. Nedávno totiž vyhodili své hosty, kteří chtěli v kavárně pobýt bez objednávky. Zákazníci se tak začali od kavárny vzdalovat, protože měli pocit, že zde vládne diskriminace. To kavárnu donutilo ke změně své zákaznické politiky.

Nepodporujeme diskriminaci

Jak jsme zmínili, novinky v zákaznické politice vešly v platnost díky nedávnému zmiňovanému incidentu, který se uskutečnil minulý měsíc. Celý incident spočíval v tom, že dva černoši se usadili v kavárně. To by však nebylo nic špatného, kdyby si však předtím odmítli objednat jakýkoliv nápoj nebo pokrm z aktuální nabídky. Černoši následovně byli vyhozeny jedním ze zaměstnanců pobočky, který byl následně po tomto incidentu vyhozen z důvodu podpory rasismu.

Vedení firmy se samozřejmě rychle snažilo situaci zachránit, a to tak, že změnilo svou zákaznickou politiku. Uskutečněnými změnami firma upozorňuje na to, že nijak nepodporuje diskriminaci a že už vůbec nezaměstnává rasisty.

Hosté se mají v kavárně cítit příjemně

Podle nové politiky se mají hosté v kavárně cítit příjemně a dobře. Mají mít jistotu, že jsou vítáni a že jsou pro zaměstnance na prvním místě. Samozřejmě existují jistá pravidla, při jejichž porušení mohou být zákazníci či možní zákazníci (tedy ti, co si do kavárny přijdou jenom sednout), vyhozeni z pobočky kavárenské sítě Starbucks.

Mezi pravidly najdeme například zákaz kouření, nesprávné používání toalet nebo například užívání drog či spánek.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..