Výsev dvouletek

Zaséváme dvouletky: Jak na to?

Každá zahrada by měla oplývat nádhernými květinami, které člověk na první pohled zaregistruje. Pokud jste se zaséváním letošních květin čekali na hezké, slunečné dny, nastal ten pravý čas. Sluníčko se na nás celé dny směje, je to tedy ten pravý čas na to, abychom zaseli zejména dvouletky, jež jsou nenáročné rostliny, které krásně pokvetou na naší zahradě po dobu dvou let.

Pokud jste byli letos zklamaní z toho, že vám vaše loňské letničky opět nerozkvetly, nezoufejte. Letos však nevolte letničky, které vám budou zdobit zahradu jenom jeden rok, raději sáhněte pod dvouletkách, díky nimž vás příští sázení doslova mine. Červen je navíc ideální měsíc k jejich výsadbě, proto neváhejte ani minutu a během nadcházejícího víkendu zasejte všechny odrůdy, které toužíte na své zahradě mít.

Když máte na zahradě ještě pár letniček

Samozřejmě se může stát, že z loňska se pár letniček opět uchytilo a chcete je s dvouletkami zkombinovat. Samozřejmě to jde. Existuje mnoho kombinací, které jsou pro sebe jako stvořené. Například během jara je možné k letničkám přidat dvouletky, jako jsou pomněnky. V létě zase volte k letničkám spíše takové květiny, které kvetou od června až do zimy, což je například Dianthus barbatus, Cheiranthus cheiri nebo třeba Bellis perennis.

Na jaké dvouletky je právě nyní ten pravý čas?

Dvouletky lze rozdělovat na svět skupiny, a sice na dvouletky, které se zasévají do června, a dvouletky, které se zasévají od června. Jelikož nám léto klepe na dveře, zaměřme se na druhou skupinu. Do té patří například zimní fialy, dále také náprstník nebo hvozdík bradatý. Zejména v červenci se zasévají rostliny jako macešky nebo například pomněnky či sedmikrásky.

Jak na sázení dvouletek

Nyní se podívejme na samotné sázení. Při sázení je nutné, abyste smíchali semena s jemným pískem. Poté vše důkladně promněte a sázejte buď do připraveného záhonu, nebo do připraveného květináče či truhlíku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.