bazén

Váš bazén je plný nečistot? Úspěšně je zlikvidujte!

Léto je v plném proudu. Některé dny nás sice sužuje déšť, ovšem během jiných dnů si užíváme to, že se můžeme čvachtat v bazénu. Ovšem někteří bohužel musí chodit na koupaliště, kde utrácí hromady peněz pouze za několikaminutové ochlazení, protože na své zahradě nemají bazén, v němž se mohou vykoupat kdykoliv je napadne. Je to jistý výhoda, protože když někdo pracuje například na směny, může se jít ovlažit do bazénu vlastně kdykoliv je napadne. Je nutné se však zaměřit na to, abychom se o bazén dobře starali. Což je na jednu stranu nevýhoda, protože právě takové starání se o bazén je opravdu dlouhý proces, který je často problematický.

Pokud zpozorujete mírné znečistění, ihned to začněte řešit. Ideální je, když se o bazén budete starat ihned po napuštění a budete ho čistit po každém denním koupání. Častokrát mezi nejproblematičtější věci patří zejména zezelenání vody nebo třeba ne zrovna oblíbené nečistoty na dně bazénu.

Bez chemických přípravků se čištění bazénu neobejde!

Každý by nejspíše rád slyšel, že jde účinně vyčistit bazén i bez chemických přípravků, kterých byste se nejraději vyvarovali. To však bohužel nejde. Bez chemických přípravků niky nevyčistíte bazén tak dobře, jako s nimi. Po každém denním koupání byste do vody měli nalít trochu chloru, který zamezí především zezelenání vody. Přes noc by se měla zapínat čistička, která se pak přes den samozřejmě může zase vypnout. V noci se však do nekrytého bazénu spouští řada nečistot, proto na noc je čistička opravdu nutná.

Spouští se taky pro to, aby se chlor rozšířil do celého bazénu. Preventivně se pro čistou vodu dává noc co noc do takzvaného „plaváčku“ tableta, která je také velmi účinná pro čištění bazénu. Tablety vám však doporučí v klasických potřebách pro kutily, zahradníky nebo ve vybavení bazénů. Stačí přijít s konkrétní potíží a zaměstnanci prodejny vám ochotně doporučí, která tableta je vhodná a která nikoliv.

Napsat komentář