hrabaní listí

Co vám pomůže při hrabání listí?

Hrabání listí je podzimní práce, kterou nikdo nemá rád. Patří však k těm zahradním pracím, které se musí udělat, pokud chceme mít na jaře zahradu opět svěží a fit. Jestliže vás ale nebaví klasické hrabání pomocí koštěte, pak použijte následující pomocníky, kteří vám pracné hrabání stoprocentně ulehčí, tím si můžete být jisti.

Pokud máte zahradu, tak vás během podzimu čekají nejrůznější práce, které musíte vykonat. Jedná se hlavně o sklízení úrody, o zavařování, dále také o poslední sekání, o vertikutaci (ano, není to záležitost jenom jara) a také musíte pořádně shrabat listí. Jestliže totiž listí neshrabete, asi se dočkáte nepříjemného překvapení na jaře, protože váš trávník nebude zrovna pěkný a svěží.

Jestliže zanedbáte hrabání listí, tak vám listí začne hlavně pod tíhou dešťových kapek uhnívat. Poté pak do půdy vnesou nečistoty a škodliviny, díky kterým vám může něco v půdě hnít, můžou se vám v půdě vyskytnout plísně, plsti nebo mechy a pak bude vertikutace už opravdu nutností.

Nepodceňujte tak hrabání listí. Je ale pochopitelné, že se vám do této práce nemusí moc chtít, proto si pomožte s následujícími pomocníčky, kteří vám práci ulehčí.

Vysavač nebo fukar?

Dneska existuje hned několik pomocníků, kteří vám s listím pomůžou. Oblíbené jsou fukary na listí, ale ty nejsou zrovna nejpraktičtější. Proto raději volte klasické vysavače na listí, které jsou mnohem praktičtější, protože vám listí neodfouknou, ale zkrátka podle selského rozumu vysají. Nezapomeňte je však po podzimní sezoně a po podzimních pracích dát do pořádku, aby se vám do další sezony nepokazily. Jsou to jenom stroje.

Je pohodlnější řešení?

Pokud ale milujete klasické pohodlnější řešení ve stylu sekačky na trávu, pak jsou pro vás to pravé sběrače trávy a listí. Je to sice dražší položka, kterou si koupíte do své kůlny, ale rozhodně ji využijete. Cenově se pohybuje i nad deseti tisíci korunami, ale je to opravdu praktická, rychlá a hlavně efektivní možnost, jak se listí na vaší zahradě dokonale zbavit do posledního lístečku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..