co brání v úspěchu

Co vám brání v úspěchu?

Být úspěšný je dřina. O tom ví své řada podnikatelů, kteří se rozhodli vybočit z řady a rozhodli se jít trochu jiným směrem. Většinou nám toto podnikání jde dobře ze začátku, ale vždycky, ať už dříve nebo později, se naskytne nějaká překážka, která nám brání v dalším kroku. Podnikání je tedy o vytrvalosti a o trpělivosti, protože někdy takovou překážku nejde lehce překonat.

Překážky však nejsou jenom v podobě třeba nedostatku peněz nebo v podobě špatně ukončených pracovních vztahů, ale jsou to hlavně ty věci, za které si můžeme sami. Rozhodně se s nimi neustále potýkáme, ale mnohdy s nimi neumíme skoncovat. Co nám tedy brání v tom, abychom byli úspěšní?

Prokrastinace jako krtek na zahrádce

Bohužel je hlavním problémem takzvaná prokrastinace. Jistě ji každý zná velice důvěrně, i když si málokdo vybavuje tento termín. Prokrastinace je vlastně chorobné odkládání povinností. Většinou se nejvíce projevuje prokrastinace tehdy, kdy musíme nutně něco udělat, ale nechce se nám do toho, tak se věnujeme jiné, v té chvíli naprosto zbytečné činnosti.

Bojovat s prokrastinací není zrovna nejjednodušší. Potřebujeme k tomu silnou vůli a třeba takzvaný TO-DO list. Jenže pokud nemáme silnou vůli, pak je nám TO-DO list k ničemu. Přece jenom se dá prokrastinovat i s tímto seznamem nutných věcí, které musíme udělat.

A co dál nám překáží v úspěchu?

Dalším hlavním problémem je to, že mnoho podnikatelů nebo i zaměstnanců se bojí dělat to, co nikdy nedělali. Většinou jsou zvyklí na svůj stereotyp, na svou jistotu, a tak se nechtějí pouštět do věcí, které jim podle nich nic nepřinesou, ale to se pletou. Lepší podmínky v budoucnosti nezískáme tak, když budeme spokojeni s těmi, které máme v současnosti. Tato moudrá slova poznamenal kdysi legendární vynálezce Thomas Edison a měl opravdu pravdu. Věcí, které chceme a které dnes ještě nemáme, lze dosáhnout jenom tak, že budeme dělat to, co jsme doposud ještě nedělali.

Napsat komentář