podávání daňového přiznání

Blíží se opět podávání daňového přiznání

Konec září je tady, uběhlo neskutečně rychle. Podnikatelům už opět začíná takové to období, kdy se snaží dát do pořádku všechno své účetnictví, protože zkrátka během měsíců, během nichž se musí podat daňové přiznání, to nestihnou. Daňové přiznání se kvapem blíží, proto je možná dobře, když začneme své účetnictví dávat do pořádku zrovna nyní.

Většinou to lidé sice nechávají na poslední chvilku, ale to se rozhodně nedoporučuje. Vždyť na poslední chvilku se nechává třeba umývání nádobí, nikoliv zpracování daní. Letos opět nezapomeňte dát do pořádku všechno, co je důležité, ať vás sankce nepostihne jako vloni.

Pokud jste fyzická osoba, možná vás už nyní zajímá, kolik budete doplácet daní, pokud daně běžně neodvádíte. Řada lidí je zrovna v tomto ohledu značně nepříjemná a nervózní, ovšem i tomu se dá zamezit. Jenom to chce mít takového online pomocníčka, kterým je daňová kalkulačka.

Online, zdarma a pro všechny!

Online kalkulačka je naprosto skvělá, protože právě fyzické osoby, které běžně neodvádí daně, může uklidnit. Funguje naprosto stejně jako daňové přiznání. Zadáte tam příjmy od všech zaměstnavatelů, zadáte tam také zálohy, které posíláte na sociální a zdravotní pojišťovnu, dále nesmíte zapomenout na slevy, které uplatňujete, a na výdaje – jestli je uplatňujete reálně či paušální částkou.

Poté se vám vygeneruje nejen, jestli budete či nebudete platit daně, ale hlavně to, jaký je váš průměrný výdělek za jeden měsíc.

Kdo ví, jak to bude v lednu!

Samozřejmě je dobré mít neustále na paměti, že kdo ví, jak to bude vlastně v lednu. Podávání daňového přiznání je každý rok jiné, každým rokem se nějak mění, proto byste možná raději měli být připraveni na všechno. Je ale nutné poznamenat, že byste si stejně měli raději dát účetnictví do pořádku už nyní, protože během vánočních svátků na to nebude už vůbec čas.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..