výhody nevýhody

Výhody a nevýhody podnikání s kamarádem

Do světa podnikání se můžete vrhnout opravdu kdykoliv. Je to svět, který je nám stále otevřen, který je stále otevřen novým možnostem. Většinou se do podnikání hrnou ti, které to v práci nebaví, kteří chtějí vyzkoušet něco, co je naplňuje, co je baví. Ve světě podnikání si vždycky najdou to, co chtějí dělat. Ale někdy je potíž v tom, že se jim do toho nechce samotným. Lidé tak přemlouvají své známé, aby šli do velkého risku s nimi.

S přáteli jde podnikání přece trochu lépe. Samozřejmě to dá práci, pokud se rozhodnete někoho vtáhnout s sebou do tohoto mnohdy opravdu riskantního světa. Ovšem i takové podnikání s někým má své výhody a nevýhody. Jestli jste si mysleli, že se to všechno obejde bez problémů, pak jste se mýlili. Každá věc má svou silnou a slabou stránku, u podnikání s kamarádem je to naprosto stejné.

Jaké jsou výhody?

Výhody v podnikání s kamarádem jsou prosté a jednoduché. Kamarád je vždy naší oporou a podporou. Bez opory a bez podpory to v podnikání nejde, protože si mnohdy budete připadat, že stojíte na místě, že nejste naplnění, že vás to zkrátka nebaví. Dojdete tak tedy k závěru, že nebýt přítele po boku, kterému vlastně záleží na vašem konání i kvůli sobě, tak byste dávno zkrachovali.

Samozřejmě se takzvaně „hecujete“ navzájem. Není to jenom jednostranné, ale je to naopak oboustranné. Navíc počátek podnikání je pak mnohem lehčí, protože se složíte na základní kapitál, nebudete na něj sami. Většinou je základní kapitál ten jediný problém, proč se lidé do podnikání nepouštějí.

Jaké jsou nevýhody?

Co se týče nevýhod, tak ty jsou taky zřejmé. Můžete spolu mnohdy nesouhlasit, musíte respektovat své názory, i když řada lidí tvrdí, že jsou názory opravdu špatné. Musíte brát v potaz nápady toho druhého, i když se vám ani trochu nelíbí. Nezapomínejte ani na to, že když společnost zkrachuje, tak se budete muset o jmění, pokud nějaké bude, rozdělit. Vlastně se budete celou dobu dělit o podnik jako takový.

Napsat komentář