kontrola plynového kotle

Už jste zkontrolovali svůj plynový kotel?

Zima se kvapem blíží – vždyť už nyní je listopad v plném proudu. V plném proudu je taky topná sezona, která započala letos dokonce o čtrnáct dní dříve, než jsme byli zvyklí. Než však přijde zima, měli bychom udělat celou řadu opatření, abychom si ochránili naše zdraví a náš příbytek. Jednou z věcí, které je třeba udělat, tak je zavolat si kominíka, aby nám pročistil komín, protože právě komín je často důvod vzniku požárů. Taky je třeba zkontrolovat plynový kotel, na což se velice často bohužel zapomíná.

Většina domácností obecně neřeší to, co by se mělo udělat před zimou v domácnosti. Na čištění komína zapomíná kdekdo, bohužel kdekdo tak ohrožuje svou domácnost. Lidé si říkají, že pojišťovna případný požár zaplatí, ale pokud se zjistí, že za to mohl komín, tak mají lidé takzvaného „smolíčka, pacholíčka“, protože mohou za to sami.

Nicméně důležitá je taky kontrola plynového kotle, než plnohodnotně začne zima a tím i více začneme topit. Hlavně se musí zkontrolovat spalinové cesty.

Topidla potřebují stálou kontrolu!

Málokdo si uvědomuje, že plynový kotel, stejně jako celá řada jiných topidel, potřebují častou kontrolu a častý servis. Podle aktuálního výzkumu na zimní topnou sezonu se nepřipravuje zhruba třicet procent domácností – a právě tyto domácnosti si koledují o malér.

K čemu jsou kontroly plynových kotlů?

Kontrola plynového kotlů je hlavně nutná proto, aby se i preventivně zjistilo, jestli neuniká oxid uhelnatý, na který ročně zemřou stovky lidí u nás. Lidé by měli své kotle kontrolovat každým rokem, aby se tak nepřehlédl ani jeden možná problém a nebezpečí. Obecně přece platí, že plynové kotle jsou zrádné.

Kontroly každý rok se doporučují i z ekonomického hlediska. Roční údržba nám zaručuje zachování záruky kotle. Pokud navíc budeme dbát o kotel a budeme ho kontrolovat, můžeme taky prodloužit životnost tohoto kotle.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..