výhody, že jste pořádní

Jaké jsou výhody toho, že jste pořádní?

Pokud jste lídrem společnosti nebo pracujete pro nějakého velkého šéfa, jistě máte svou vlastní kancelář, v níž máte fantasticky pohodlnou židli, dále pak nějaký stůl a na tom stole máte věčně nepořádek. Jenom málokdo je tak pořádný, že má tužky srovnané dle velikosti. Většinou se na stolech nachází nepořádek, který o vás neříká zrovna nic dobrého. Kdybyste si však našli čas a na svém stole měli vždycky pořádek, vynese vám to hned několik výhod. Pojďme si říct, proč byste měli být pořádní.

Samozřejmě si nemusíte utírat prach dnes a denně, ale stačí, když si například jenom po odchodu z práce urovnáte pracovní plochu. Rozhodně nevypadá vůbec hezky, když si necháte na stole hromadu pomuchlaných papírů a tužky jsou všude, kde se jenom podíváte. Chce to vnést do vaší kanceláře trochu pořádku a pořádek se vám jistě vnese do života.

Pojďme si však říct, co nám pořádek v kanceláři vlastně může přinést.

• soustředíte se na prioritní úkoly

Je dokázáno, že pokud budete mít na stole pár lístečků, na nichž budete mít napsáno, co máte udělat, taky ty věci uděláte. Pokud však bude na vašem stole nepořádek, nebudete vědět, kam dřív skočit. Přádek vám vnese do těla trochu klidu, nebudete se muset ničím rozptylovat a hlavně nebudete skákat z jedné práce na druhou.

Tak to mimochodem funguje i při práci z domova. Pokud máte nepořádek doma, pak se většinou stává, že se nesoustředíte na práci a máte tendenci jít rychle uklízet. Čistá pracovní plocha a čisté pracovní prostředí vám umožní, abyste práci zvládli na výbornou a takřka ihned.

• eliminujete stres

Pokud budete mít kolem sebe pořádek, nebudete se dostávat do stresových situací, během kterých byste hledali to, co potřebujete. Pokud budete mít pořádek, budete zhruba vědět, kde co máte, nebudete se dostávat do stresových situací a hlavně nebudete opět nijak vyrušeni od své práce.

• zlepšíte si svou přípravu

Pokud budete mít všechno pohromadě a v pořádku, pak vás nikdy nevyděsí třeba příchod nadřízeného, kdy po vás bude chtít nějaké dokumenty. Hbitě je vytáhnete z místa, kde je budete mít schované, a nebudete je muset zdlouhavě hledat ve svém nepořádku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..