Propojení účtů

Už jste zaregistrovali možnost propojit své bankovní účty?

První měsíce nového roku jsou vždy plné novinek, ale taky plné půjček. Letos jsme zaregistrovali skutečně mnoho pozitivních novinek – prvním lednovým dnem začalo platit vyšší nemocenské, taky začne zanedlouho platit otcovská poporodní péče, zdražily se cigarety, automaty budou muset pryč z benzinek, hospod a taky z barů, zavede se dlouhodobé ošetřovné. Kromě toho lze však propojit své bankovní účty, což je něco, co sice není úplnou novinkou, ale mnoho lidí o tom nevědělo. Propojování účtů nyní přijde mnoha lidem vhod, protože mnoho lidí zůstalo po vánočních svátcích ve finanční tísni.

Každý rok se to stává a nikdy se nedokážeme z toho poučit. Lidé zkrátka utratí před vánočními svátky naprosto všechno a pak si půjčují, protože nemají na to, aby splatili své poplatky, které hradí každý měsíc. Výplata chodí v lednu pravidelně o něco později, protože se startuje nové účetnictví a většina firem nestíhá, jelikož dává do pořádku daňové přiznání.

Než si však půjčíte, raději se rozhodněte propojit své bankovní účty třeba s manželem nebo manželkou – třeba se tak půjčkám vyvarujete.

Jedna karta = méně poplatků

Mnoho lidí dělá tu chybu, že vlastní mnoho bankovních karet, na kterých má rozloženou určitou sumu peněz. Jenže i když se dneska většina bank ukazuje světu jako banka bez poplatků, některé banky skutečně mají hromadu poplatků, které si účtují takřka za všechno.

Proto raději propojte své bankovní účty pomocí jedné aplikace!

Banky a jejich nová povinnost

I když propojování účtů není žádná novinka, přesto novinkou je propojování účtu přes mobilní aplikaci. Zhruba od poloviny ledna mají povinnost všechny banky otevřít svá bankovní rozhraní prověřeným bankovním i nebankovním aplikacím. Uživatelé tak mohou údaje a data o svém bankovním kontě svěřit i jiným třetím stranám v rámci mobilní aplikace, která ulehčí jakoukoliv manipulaci se všemi uloženými penězi na kreditních kartách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..