Baťa a jeho ševci

Kdo je kdo u Baťů – generace ševců

Letošní rok bude pro nás pro Čechy skutečně významný. Oslavuje se sto let založení samostatného československého státu. Letošní rok tak bude plný oslav, bude se dít mnoho událostí, které budou připomínat toto obrovské jubileum, na které můžeme být jenom pyšní. Za tu dobu jsme vynalezli mnoho vymožeností, kterými se můžeme chlubit. Rozjeli jsme mnoho byznysů, které se zapsali do světa jako ty nejlepší vůbec. K těmto firmám se řadí například i firma Baťa – nebo spíše firma Bata.

Kdo by to byl řekl, že rodina ševců, která je známá skutečně obrovským byznysem s botami, zůstane až do nynějška. Značka Baťa, která je ve světě známá hlavně jako firma bez háčku, tedy firma Bata, na trhu působí už neuvěřitelných 124 let. Princip vedení podniku je proslulý. Firma je známá tím, že zde lidé vždy chtěli pracovat, a to díky férovému jednání a hlavně kvalitnímu a zaslouženému ohodnocení.

Pojďme se podívat na ty, kteří stáli a stojí ve vedení této obrovské společnosti, která dneska skutečně nabízí jedny z nejkvalitnějších bot na celém světě.

• Tomáš Baťa

Vše začal Tomáš Baťa, který je asi nejznámější z generace Baťů. Jedná se o jednoho z těch nejslavnějších podnikatelů české historie a určitě se jedná o jednoho z těch nejvíce slavných podnikatelů světa. V době, kdy značka vykvetla, nabízel skutečně skvělé platové podmínky, zaměstnával více jak jednatřicet tisíc lidí a vyráběl boty, které jsou dodnes těmi nejkvalitnějšími vůbec.

Jak to šlo dál?

Po něm nastoupil Jan Antonín Baťa, což byl nevlastní bratr Tomáše Bati, který převzal firmu v roce 1932. Vybudoval Baťův kanál. Po válce se však do čela společnosti postavil Tomáš Baťa mladší, který se zasloužil o vznik neziskové organizace Junior Achievement, což je organizace, která umožňuje studentům během jednoho roku při škole reálně podnikat. Organizace vznikla hlavně proto, aby se mladí lidé nebáli podnikání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..