Myšlenky největších mozků byznysu

Toto jsou myšlenky největších mozků byznysu

Lidé se v současné době hrnou do světa podnikání, a to hlavně z toho důvodu, že chtějí zbohatnout. Jenže svět podnikání je obrovský risk, na který nemá každý. Rozjet své vlastní podnikání, zrealizovat svůj nápad, který nás může dostat až na vysněný vrchol, na němž nás čeká skutečně tučné konto, není jednoduché, vyžaduje to hlavně představivost, vytrvalost a trpělivost – vždyť nic nevykvete za den nebo za jednu noc. Své o tom ví i největší mozky světového byznysu. Ač se tomu jenom těžko věří, i ti kdysi začínají na minimu, i ti kdysi měli jenom nápad, který se nebáli zrealizovat.

K těm největším světovým mozkům se řadí mnoho osobností, my si však vyjmenujeme jenom pár. K nim vám taky sdělíme jejich myšlenky, jejich životní kréda, kterými se řídí a díky kterým jejich podnikání stále udržují v prosperitě.

Každý podnikatel by měl mít své motto, kterým se řídí – měla by to být myšlenka, kterou si osvědčil a která ho vždy nakopne k tomu, aby svůj podnik stále vedl k výšinám.

Myšlenka Donadla Trumpa:

Donald Trump – dnes toto jméno známe hlavně díky tomu, že se stalo symbolem Ameriky. Jedná se dneska o hlavu Spojených států amerických, je to člověk, který aktuálně bydlí v Bílém domě. Dříve to však byl jenom jeden velký podnikatel, který neustále padal na zem, ale na druhou stranu se zase zvedal a šel do podnikání s něčím jiným.

I když jako člověk nestojí za moc, jako podnikatel by mohl jít příkladem. Jeho krédo zní: „Nevzdávejte se ani v těch nejhorších dobách, věřte si a spolehněte se na své schopnosti“.

Myšlenka Davida M. Rubensteina

Davida M. Rubensteina možná neznáte – jménem není nijak známý, ale jedná se o spoluzakladatele a generálního ředitele firmy Carlyle Group. Tento člověk se rozhodně řadí k těm největším mozkům světového byznysu.

Jeho krédo je poměrně zvláštní – přesto je v něm kus pravdy. Jeho životní krédo zní: „K určení míry štěstí používám TEST MATKOU. Pokud vám vaše matka zavolá s tím, jak je hrdá na vaši práci, jste nejspíše na dobré cestě za štěstím“.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..