Velká Chuchle

Jak to dopadlo s Velkou Chuchlí?

Svět byznysu je skutečně riskantní svět, do něhož se nevrhá každý. V nedávné době se tímto světem roznesla zpráva, že obrovský byznys v podobě dostihů Velká Chuchle je na prodej. Samozřejmě se kolem této koupě začalo motat mnoho potencionálních kupců, kteří toužili po tomto naprosto fenomenálním byznysu, který je jistě dobrou investicí. Jak to tedy s tímto byznysem dopadlo?

Největší zájem o tento byznys měli tři nejbohatší Češi. Jen jeden z nich však dostihy, které každým rokem navštěvují tisícovky návštěvníků, odkoupil. Tímto Čechem byl Radovan Vítek, což je třetí nejbohatší Čech.

Tato koupě se uskutečnila ke konci loňského roku. Rodina Radovana Vítka má mnoho plánů, které touží zrealizovat. Má se do tohoto závodiště skutečně velice investovat, plánuje je z tohoto vybudovat obrovský areál světových parametrů.

Než se však všechny plány zrealizují, je třeba vědět i o tom, co tomuto velkému byznysu předcházelo, Jak to vlastně vzniklo a jak se z drobných dostihů staly dostihy, které se řadí k těm nejlepším v Česku?

Vše začalo roku 1711

Tento byznys se podle všeho rozjel už v roce 1711. Právě v tomto roce jsou doložené první moderní dostihy. Samozřejmě se nekonaly v Česku, ale v Anglii – byl to však první krok k tomu, aby něco takového vzrostlo i u nás. První anglický klub vznikl v roce 1972 a od té doby se začal dostihový fenomén šířit světem, až zavítal až k nám.

U nás od roku 1911

O dvě stě let později se i my můžeme pyšnit chuchlovským závodištěm. Velká Chuchle – závodiště – se otevřelo roku 1906, ale v roce 1911 zde vyhrál první kůň, jímž byla klisna Vision, která vyhrála díky majiteli – zvěrolékaři – Františku Bartoschovi.

V roce 1931 byly dostihy Velké Chuchle na svém vrcholu, poté v roce 1985 se začaly stavět železobetonové tribuny, což byl taky zásadní krok tohoto závodiště.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..