Udělejte si ze schůzky zábavu a ne nudnou povinnost

Udělejte si ze schůzky zábavu a ne nudnou povinnost

Součástí každého obchodu a podnikání jsou schůzky, které probíhají téměř každý den. Schůzky ale nemusí být jen nudou překážkou, kterou musíte absolvovat na cestě za svým cílem. Zkuste si je zpříjemnit a uvidíte, že i na druhé straně zaznamenáte úspěch.

Nechoďte kolem horké kaše

Ještě před samotnou schůzku si dobře ujasněte, co od ní vlastně čekáte. Vyhněte se zdvořilostnímu chození kolem horké kaše a rovnou dané osobě sdělte, o co vám na schůzce jde. Uvidíte, že se vám za tuto upřímnost jistě odvděčí. Navíc vám pak zbyde více času na projednávání detailů, klábosení o jiných věcech a v případě nezdaru na odchod a věnování času něčemu užitečnému.

Spojte příjemné s užitečným

Schůzky se většinou odehrávají v zasedacích místnostech, kancelářích, ale také v kavárnách a restauracích. Spojte setkání s příjemným posezením v kavárně, kde si dáte dobrou výběrovou kávu a něco sladkého na zub. Uvolníte tím atmosféru a určitě potěšíte svého společníka. Také tím možná uvolníte napětí, které se stupňuje v chladné kanceláři.

Přečtěte si také: Franšíza je možností pro každého

Buďte příjemní

Zdá se to být velmi jednoduché. Je přeci jasné, že nebudete na druhého syčet nadávky. Uvědomte si ale, že chcete být opravdu příjemní. Zkuste se usmívat, zeptat se, jak se ten druhý má a občas prohodit nějaký vtípek. Opět tím uvolníte atmosféru a také vzbudíte větší důvěru. Daná osoba s vámi mnohem spíše podepíše smlouvu, když jí budete příjemní.

Nebuďte nadřízeným, ale leaderem

Na schůzce jsou většinou jasně stanovené role, přes to se nemusíte striktně řídit tím, že jste v podřízené či nadřízené roli. Nesnažte se být někým víc, ale spíše leaderem, který vede druhou osobu po společné cestě až k vašemu vysněnému cíli.

Přečtěte si také: Jak zhodnotit peníze? Investice je správná volba.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..