snížení daní firmám

Trump navrhl snížit daně firmám – na kolik procent?

Ještě donedávna se velice hojně řešily americké volby, protože ještě donedávna byla obrovská řada lidí neztotožněna s tímto novým americkým prezidentem. Trump však nyní přišel se zajímavým názorem, který vyvolal dokonce kladné reakce, ale samozřejmě se našli i ti, kteří pochybovali o tomto návrhu. Pokud se ptáte, s čím přišel, tak se rozhodl navrhnout snížit daně firmám. O kolik? Neuvěříte!

Daně jsou všude na světě nepříjemností, která je však bohužel povinná. Řada lidí, kteří pracují hlavně jako živnostníci nebo mají své vlastní podniky, se neustále snaží o to, aby daně byly mírnější, aby se platit nemuselo. Nyní tedy právě oni jsou celkem příjemně zaskočeni novým návrhem, který podal prezident Spojených států amerických Donald Trump – navrhl snížení daně firmám až na neskutečných patnáct procent.

Jelikož je Trump sám o sobě podnikatel, tak mnoho lidí tvrdí, že si to udělal jenom pro svůj vlastní prospěch, ale on tvrdí opak. Podle něj z toho nebude mít žádný prospěch.

Co dalšího přijde se snížením daně firmám?

Ovšem toto snížení daně firmám není to jedné, co Ameriku aktuálně potká. Také chce snížit i daňové sazby pro jednotlivce. Rozhodl se tedy nějak vyhovět lidem, kteří jsou neustále nespokojení s aktuálními daněmi. Možná si tak dokonce získá své nepřátele na svou stranu.

Ve Spojených státech se tak jedná o největší daňovou reformu za posledních třicet let.

Je to stoprocentní?

Zatím tento návrh ještě ale není stoprocentní, což je škoda. Ještě musí tento návrh ve své podobě projít Kongresem. Pokud se tak stane, daně se firmám sníží z aktuálních 35 procent na již zmiňovaných patnáct, což je skoro až neuvěřitelné.

Musí to však Kongresem projít. Kongres sám však netuší, jestli to Trump zamýšlí pro dobro všech nebo jenom pro dobro svých více jak pěti set firem, které sdružuje po celém světě. Sice se předalo vedení dětem, ale i tak jsou to stále jeho společnosti, pro které si přeje to nejlepší.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.