Investování úspor

Tři tipy, jak investovat naspořené peníze

Přemýšlíte, do čeho investujete své úspory, které jste si léta schovávali pod polštář či do šuplíku nočního stolku? Možná bychom s rozhodováním mohli pomoct. Přinášíme totiž tři tipy výhodného investování, které je bezpečné, které nepředstavuje takřka žádné riziko. V dnešní době se dá investovat do mnoha věcí, ovšem většina z nich představuje jisté riziko, bohužel. K méně bezpečným investicím se řadí například investování do zlata či jiného kovu či investování do bitcoinů. Naštěstí se mezi těmito investicemi najdou i ty bezpečnější, do nichž se můžete vrhnout doslova po hlavě.

Pokud máte naspořeno, neměli byste své úspory neustále nechávat pod polštářem nebo v šuplíku nočního stolku. Přece jenom doma se vám nezvětší, nenabudou, nezvýhodní se. Raději je investujte – samozřejmě bezpečně, ať dlouhá léta spoření nepřijdou nazmar.

1) Stavební spoření

V současné době je asi nejoblíbenějším spořením stavební spoření. Je to hlavně z toho důvodu, že zde je zvýhodnění nejvyšší. I když je takzvané „stavebko“ oblíbené, přesto jeho výhodnost klesá. Banky či jiné instituce, které nabízejí tento spořicí produkt, začaly svým klientům účtovat zbytečně vysoké poplatky, které se v konečném důsledku mohou vyšplhat až do několika tisíc korun.

2) Penzijní spoření

Hned za stavebním spořením je v žebříčku oblíbenosti i penzijní spoření, které je vhodné zejména pro lidi, kterým je přes pětačtyřicet let. Je to takzvané spoření na stáří, díky kterému se nebudete muset ohlížet na výši důchodu, nebudete muset žít takzvaně od důchodu k důchodu.

3) Podílové fondy

Mezi stále bezpečné investice se řadí i podílové fondy. Jsou známé tím, že na jejich nákup vám stačí stokoruny, nikoliv tisícikoruny či statisíce. Je to sice běh na delší trať, ale to je ostatně jakékoliv investování. Kdo by zatoužil po rychlém zvýhodnění, měl by se dát spíše na obchodování.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..