Tři důvody, proč rozjet franšízu

Tři důvody, proč rozjet franšízu

Do světa podnikání se dneska žene skutečně kdekdo. Není se čemu divit, vždyť každý dneska touží po jakési své osobní svobodě, kterou mu podnikání právě umožňuje. Pokud i vás vaše zaměstnání nebaví a pokud i vy chcete dělat to, co vás skutečně baví a naplňuje, nebraňte se nějakému podnikání – vždyť to je to, co vás může dohnat k finančnímu bohatství! Jestliže se na svou vlastní značku necítíte, otevřete si pobočku už známé společnosti.

O franchisingu jste určitě už slyšeli – je to způsob podnikání, které probíhá na základě licenčních smluv. Zaplatíte licenční poplatek a otevřete si pobočku, která má už své jméno, která má už na trhu své čestné místo a má samozřejmě i svou stálou klientelu.

Mnoho lidí se tohoto podnikání bojí, a to hlavně proto, že si nevěří – přece jenom je to velká zodpovědnost, kterou na svá bedra pokládáte. Stanete se součástí firmy, která už je na určité úrovni, nemůžete si dovolit s ní klesnout. Ovšem i přes tuto jednu nevýhodu má franšíza i své výhody. Jaké to jsou?

1) Pomoc

Jednou z těch hlavních výhod je to, že vám bude hned ze začátku nabídnuta pomoc. Samozřejmě vedení firmy nechce, aby se nově otevřená pobočka rozjela v jiném duchu, než jaký schvalují, proto vám poskytnou pomoc. Ta se většinou vztahuje na výběrové řízení nebo taky na zařizování podniku jako takového. Často vám jsou ze začátku neustále k dispozici.

2) Reklama

Pokud se bojíte toho, že budete muset vymýšlet reklamu, není se čeho bát – hlavní společnost totiž má většinou své marketingové oddělení, které vypouští do světa reklamu, která se vztahuje na všechny pobočky dané značky, tudíž i na tu vaši.

3) Větší jistota, menší risk

Jelikož si už vyberete firmu, která má své místo na trhu, je jasné, že do pár let nezkrachuje. Což u nově vzniklé značky tak jisté není. Rozhodnout se pro franšízu je tedy jako rozhodnout se pro větší jistotu v podnikání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..