Nejvýhodnější stravenka

Jaká stravenka bude od ledna nejvýhodnější?

Nový rok přináší mnoho změn, které se daly čekat – vždyť každý rok je plný změn, které nás ovlivní. Pokud pracujete, možná pobíráte i mnoho benefitů, k nimž se řadí například stravenky. Pokud je pobíráte, jistě vám neuniklo to, že vám budou stravenky dávány s vyšší hodnotou. To vás jistě potěší! Samozřejmě záleží na tom, odkud je vaše firma pobírá, ale většina stravenek se dočká větší hodnoty. Jaká je ta nejvyšší hodnota na stravence?

Už brzy se můžete těšit na vyšší stravenky, které vás budou hřát v peněžence. Ministerstvo práce totiž od prvního lednového dne navýšilo hodnotu stravenky, a to na pracovních cestách o 93 korun na den. To však není ani zdaleka ta nejvýhodnější stravenka, kterou můžete ve své peněžence mít! Jaká je ta nejvýhodnější?

Nejvýhodnější stravenka bude vyšší než stokoruna

Pro zaměstnance a zaměstnavatele bude nejvýhodnější stravenkou ta, která má hodnotu 118 korun. Papírové poukázky ale i digitální karty dostane ve zvýhodněné formě více jak 1,3 milionů lidí, kteří aktivně tyto benefity používají.

I když si může řada lidí myslet, že je to benefit, který upadá, je to stále ten nejrozšířenější zaměstnanecký benefit, který je u nás. Je to spíše standard než benefit, ale jelikož je nenabízí každá firma, stále se ještě do skupiny benefitů řadí.

Více o stravenkách:

Málokdo ví, že používání stravenek se řídí zákonem práce, ale i zákonem o daních z příjmů. Pro zaměstnavatele je to tedy daňově uznatelný náklad. Z daní se jim letos odečte jenom v případě, pokud skutečně zaměstnancům stravenky navýší, a to na hodnotu 118 korun.

Podle všeho jsou stravenky i v dnešní době výhodnější, než vklad přímo do mzdy, a to rovnou o polovinu. Navíc díky tomu, že se hodnota stravenek zvýšila, přiblížila se tak konečně i cenám obědů v běžných restauracích, které se taky za poslední půlrok zvýšily.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..