Novinky v pojištění

Novinky v pojištění, které se světu ukážou v roce 2018

Každý nový rok se nese ve znamení změn. Přece jenom dochází k mnoha změnám, mnoho novel a zákonů přichází v platnost. Například nyní musí podnikatelé počítat s tím, že se zvýší výše minimálních záloh zdravotního a sociálního pojištění. Kromě toho je třeba počítat i se změnou limitů při paušálních výdajích u daňového přiznání. Ale samozřejmě se novinky netýkají jenom podnikatelů, ale taky i těch, kteří chodí do klasického zaměstnání.

Novinky se například týkají nemocenského – zvýší se nemocenské, a dokonce přibude i dlouhodobé ošetřovné či otcovská poporodní péče. Co se týče hypoték, nic se nezmění – vše zůstane tak, jak na konci loňského roku.

Pokud by vás zajímalo, jaké změny se budou dít právě v pojištění, tak vám to hned prozradíme. Zmíníme vám hlavně povinné ručení, protože na konci roku se ukázala jakási novinka u pojištění vozidel – cena se měla určit dle odhadu ujetých kilometrů. Jenže tato novinka jaksi neuspěla, jak pojišťovny doufaly.

Dojde ke snižování pojistného?

Otázkou tedy je, jestli dojde nebo nedojde ke snižování pojistného. Podle všeho by další snižování pojistného nemělo nastat. Co se týče pojištění občanského majetku, i zde vše zůstane při starém. Podle všeho by se mělo chýlit ke zkvalitňování pojistných produktů, měly by se taky zkvalitnit asistenční služby pojišťoven.

Jak to bude se životním pojištěním?

Pokud by vás zajímalo, jaké změny nastanou u životního pojištění, ani zde toho moc nečekejte. Pojišťovna se stejně jako vloni soustředí hlavně na rizikové životní pojištění, protože jeho obliba neustále roste.

Na co se však musíme připravit, tak je to to, že bude velkým tématem regulace distribuce pojištění. Mnoho pojišťoven pracuje na velice zajímavém rozšíření svých dosavadních produktů. Budou nám nabízeny výhodnější pojistky za skutečně skvělé peníze.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..