nejbohatší lidé světa

Jak tráví svůj čas nejbohatší lidé světa?

Umět dobře vynaložit se svým časem je pro mnoho lidí naprostým oříškem, protože s časem neumí nakládat velká většina z nás. Je však zapotřebí si uvědomit, že čas je omezený, nejedná se o žádnou věc, kterou si můžeme koupit. Zejména v podnikání je důležité si přesně tuto věc uvědomit, protože jinak to se samotným podnikáním půjde opravdu z kopce. Nikdo si mnohdy neuvědomuje, že čas nám každý den proklouzává mezi prsty a my daný den nestihneme to, co jsme chtěli. Jenže mnohdy nestihneme řadu věcí jen kvůli tomu, že prokrastinujeme, což je největší nepřítel podnikání. Prokrastinace – neboli chorobné odkládání povinností – je však něco, s čím musela bojovat i řada nyní velmi úspěšných podnikatelů, kteří se nyní řadí k těm nejbohatším lidem světa. Otázkou však zůstává, jak se k takovému postu dostali? Určitě s tím má co dočinění jejich organizování času – jak tedy se svým časem nakládají oni?

Co dělá Bill Gates?

Nejbohatší člověk světa a zakladatel Microsoftu Bill Gates moc dobře ví, že ve zdravém těle – zdravý duch. Podle toho také organizuje svůj čas. Je jasné, že se snaží především pracovat, ale nezapomíná na to, že pakliže se bude udržovat ve formě, bude to přinášet dobré výsledky. Zdravý duch totiž i v podnikání dělá své. Sám se tedy rád věnuje především tenisu. Pravidelně navštěvuje profesionální turnaje. Mimo jiné však dobře ví, že je důležitý i osobní růst, proto se věnuje také čtení

Jak tráví svůj čas zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg?

Člověk, kterému se za loňský rok zvedlo jmění, moc dobře ví, že osobní růst a stálé se učení novému je pro podnikání to nejlepší, co může udělat. Proto se rozhodl naučit se čínsky. Asi bude chtít do budoucna prodat Facebook čínské společnosti a rozhodl se, že s dobrou čínštinou s nimi vyjedná nejlepší podmínky.

Warren Buffett i ve svém věku mile rád sportuje!

Je skvělé, že mnoho úspěšných lidí se zaměřuje na sport, protože právě ten má něco do sebe. Při sportu se dokonale pročistí hlava, a tak tedy přijdou následné řešení na nějakou problematickou situaci naprosto sama. I Warren Buffett to moc dobře ví, proto velmi rád i ve svém věku sportuje. Mimo jiné však také svou mysl uklidňuje hrou na ukulele.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.