Ruční práce jsou v kurzu

Tipy na podnikání pro rok 2016

Ukrýváte v sobě ambice pro podnikání? Chcete se osamostatnit a začít vydělávat sami na sebe? Nevíte, v jaké oblasti by vaše podnikání mohlo sklidit úspěch? Nechte se inspirovat pár tipy, které jsme pro vás připravili, nebo zkuste projít internetové portály zabývající se přímo nápady na podnikání.

Nakupování online

Asi největší zájem a taky nejlepší příležitostí je v dnešní moderní uspěchané době online podnikání. Lidé všeho věku začínají mít čím dál tím větší tendenci nakupovat většinu svých věcí přes internet. Je to pro ně pohodlnější, rychlejší a mohou to dělat téměř odkudkoliv. Chytré telefony vlastní velká většina lidí, notebooky s připojením na internet má taky kde kdo a i ti techničtí analfabetici se s pokušením internetu setkávají minimálně v práci. Nakupování přes internet je jednoduché a mnohdy také výhodnější v rámci ceny produktů. Nejrůznější e-shopy jsou tak v kurzu a lidé volají po dalších.

A pokud nechcete rovnou investovat do vlastního e-shopu, který by vás stál více peněz, ale také by zajistil větší prestiž, můžete využít otevřenou cestu podnikání. Tu nabízí Amazon.

Grafika, text, design

Programátoři webových stránek mají plné ruce práce a v dohledné době se to nejspíš ani moc nezmění. Na webu a tedy online chce být dnes každý. Ať už se jedná o velké firmy, menší obchodníky, obchodní řetězce či i ty nejmenší živnostníky. Být na webu je prostě „in“ a tak se jako kvalitní programátor a designér moderních funkčních stránek neztratíte. Neztratí se ani copywriteři – ti, kteří umí napsat čtivý obsah.

Specialisté a konzultanti

Pokud rozumíte marketingovým strategiím, SEO optimalizacím pro vyhledávače nebo PPC reklamám, pak se jistě uchytíte. Stejně jako ti, kteří se naprosto vyznají v sociálních sítích. Konzultanti pro Facebook, Twitter a další sociální nástroje využívané mimo jiné i k propagaci podnikání uplatnění taky najdou.

Ruční výroba

Pokud nejste fanoušci jen těch technických věcí a vymožeností, ale rádi tvoříte a vymýšlíte kreativní věci, pak byste se mohli uchytit jako prodejce domácích produktů. Ručně vyráběné věci si znovu získávají velkou oblibu. Pokud tedy máte doma nějaké své originální ruční kousky, zkuste se poptat ve svém okolí, a když zjistíte, že by byl zájem, založte podnikání v oblasti han made a home made.

A jestli jste zruční řemeslníci, kteří se ve svém oboru vyznají, pak se na trhu neztratíte. Řemeslníci jsou v současnosti téměř nedostatkovým zbožím a tak ti opravdu šikovní nebudou mít o zakázky nouzi. Ti ambicióznější to pak z živnosti mohou dotáhnout až k vytvoření vlastní firmy.

Řečníci a školitelé

Pokud jste rádi středem pozornosti a rádi řečníte před většími publiky, pak se můžete uchytit i v oblasti vzdělání u školících center. Ovšem vaše proslovy musí lidem něco dávat. Nestačí jen mít velkou pusu před kamarády a v hlavě prázdno. Jestliže si myslíte, že jste schopni ovlivňovat lidi a něco je naučit, pak budete tím, koho vzdělávací agentury rády přijmou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..