knihy během deštivého dne

Tipy na knihy, které tu pro vás budou během deštivého dne

Během podzimu na nás málokdy vykoukne příjemné sluníčko, během kterého bychom ihned měli jít někam ven, protože takové dny se nemusí vůbec opakovat. Většinou však během podzimu prší a ani psa by ven nevyhnal, proto přemýšlíme, co bychom vlastně mohli v pohodlí domova dělat. Abyste jenom nekoukali na seriály, zkuste si číst. Přinášíme vám pár tipů, které vás rozhodně nenechají ani v noci spát.

Knížky se staly v poslední době opět oblíbené. Není se čemu divit, vždyť seriály se neustále opakují dokolečka a my bychom měli trénovat naši paměť a zlepšovat slovní zásobu. Nemusíme si ani knihy kupovat, pokud se vám zdají přehnaně drahé, ale můžeme si je půjčit v knihovně, kde mají už snad každý výtisk.

Jestli ale hlavní důvod, proč nečtete, spočívá v tom, že nevíte co číst, přinášíme vám pár tipů, které si jednoznačně každý oblíbí.

Je libo trochu romantiky?

Pro romantické duše existuje celá řada výtisků. Nejoblíbenější jsou však knihy od Jojo Moyes, která napsala například dnes velice populární filmový snímek „Než jsem tě poznala“. Na svém kontu má však celou řadu zajímavých romantických příběhů, nad kterými se budete smát, ale u kterých si taky i popláčete.

Je libo trochu neotřelého dobrodružství?

Pokud milujete záhady, ale taky i jedno velké dobrodružství, které jednoznačně nepochází z našeho světa, pak byste měli sáhnout po trojdílné knize „Podivných dětí“. První kniha nazvaná „Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti“ byl už dokonce zfilmován (ovšem zcela jinak než tak, jak je to popsané v knize). K tomu však navazují další dvě knihy, a sice „Knihovna duší“ a „Podivné město“. Jedná se o naprosto neotřelé příběhy, které vás nenechají spát.

Je libo trochu náhod?

Velice oblíbeným výtiskem, který byl nyní i zfilmován, je výtisk knihy „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“. Kniha i film jsou velice kladně hodnoceny. Pokud by vás zajímalo, o čem kniha pojednává, tak název knihy je naprosto vystihující. Je to zkrátka příběh plný náhod, u kterých se nebudete stačit divit, jak to pěkně do sebe zapadá.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..