co v práci neříkejte

3 věci, co v práci neříkejte, pokud jste noví

Změna zaměstnání je dneska naprosto běžná. Vždyť je nízká nezaměstnanost a naopak velká poptávka po pracovnících – dneska už se takřka očekává, že konečně pošlete životopis do vysněné práce, kterou skutečně chcete dělat. Vždyť existuje tolik lidí, kteří dělají to, co je nebaví, kteří neustále nadávají, jak je práce těžká či málo placená. Právě nyní je načase to změnit. A pokud se tak stane, hlavně si nástup v nové práci nepokazte.

Často se stává, že řada lidí přijde do nové práce a pyšní se tím, v čem je lepší než někdo jiný. Když jste v nové práci, rozhodně byste vždycky měli držet krok a pusu. Nikdy se nepovyšujte nad ty, kteří už jsou v práci déle – oni moc dobře vědí, jak se všechno dělá.

Pojďme si nyní zmínit tři věci, které byste v novém zaměstnání nikdy neměli dělat, protože si tak koledujete nejen o vyhazov, ale hlavně o špatné pracovní prostředí.

1) Neodmítejte pomoc

Nikdy hlavně v práci nepoučujte ostatní, jak se to má dělat. To, že jste to tak dělali v minulé práci, neznamená, že se to tak bude dělat i v té práci nové. I když byste museli přijmout pomoc na něco, co znáte, co umíte, přijměte ji. Nikdy se nepovyšujte na ostatní, vždycky si to nechte ukázat, ať to pak neuděláte špatně. I když by vám někdo ukázal něco, co už dávno víte, stejně pomoc přijměte a poděkujte za ni. Je třeba si v práci vypěstovat přátele, nikoliv soky.

2) Nebuďte „vlezdoprdelka“

Nejhorší je, když se do zaměstnání dostane někdo, kdo chce vyniknout v očích těch výše postavených. Vždy si udělejte kamarády v řadách pracovníků, ti vás mohou naučit leccos, co pak využijete k tomu, abyste se zalíbili ředitelům a šéfům. Pokud budete takzvané „vlezdoprdelky“, nikdo vás nebude mít rád, nikdo se s vámi nebude bavit, všichni vás budou pomlouvat a nenávidět. Neudělejte tedy tu chybu, že se budete chtít snažit zalíbit se tě výše postaveným dříve, než svým kolegům.

3) Nezesměšňujte

I když jsou zde staré procesy, staré technologie – nikdy nezesměšňujte své nové zaměstnání, protože si tak koledujete o rychlý vyhazov už během jednoho dne. Není vhodné si dělat legraci sice ze starých, leč efektivních postupů.

To samé platí i u kolegů – nikdy je během prvních dnů, co jste v zaměstnání, nezesměšňujte, protože tak lehce vypěstujete nepříjemné prostředí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..