jak vychovat miliardáře

Jak vychovat miliardáře?

Každý z nás by chtěl být bohatý a každý z nás by chtěl mít rodinu. Většina lidí si chce nejdřív vydělat, aby byla budoucí rodina zabezpečena, jiní ale chtějí, aby jejich dítě bylo úspěšné a bohaté, když se to rodičům nepovedlo. Jenže pokud chcete vychovat miliardáře, nesmíte je učit své způsoby, pokud jste bohatství nedosáhli. I „chudí rodiče“ mohou vychovat miliardáře, pokud je svým způsobům nebudou učit. Přesně tak to bylo popsáno v knize „Bohatý táta, chudý táta“, kterou jistě dobře znáte. Co však takové malé miliardáře máme učit?

Mnohdy se nepodaří to, že se staneme bohatými, i když je naše myšlení samo o sobě bohaté. To však neznamená, že nemůžou být bohaté naše děti. Chce to jenom jim ukázat tu správnou cestu. Přinášíme pár tipů, které mohou pomoct k tomu, aby se děti bohatými staly.

• internet povolen pouze tehdy, pokud na něm budou dělat něco smysluplného

Možná se to zdá banální, protože děti najdou způsob, jak být na internetu, ale pokud máte s dětmi tak dobrý vztah, že si vzájemně věříte a víte, že vás poslechnou, udělejte to tak, že jim dovolíte hodinu na internetu denně s tím, že na samotném počítači mohou být déle, pokud však budou dělat něco smysluplného.

Tak to například udělali rodiče Libora Hoření, který je dneska znám tím, že už jako náctiletý zaměstnal svého otce, založil toprecepty.cz a taky Dobrokávu, kterou si můžete vzít za dobrý skutek v Brně na Zelném trhu. Aby mohl být na počítači déle, rozhodl se pro učení grafiky, což mu přineslo velké jmění.

• Udržte v nich nebojácnost

Sice je to možná úkol zhola nemožný, ale alespoň připomínat jim to můžete. Děti se samozřejmě ničeho nebojí, ale jak vyrůstají, začínají se bát kde čeho, což je škoda. Proto dětem připomínejte, ať se nebojí, že risk může přinést zisk. Nebojácnost – to je to, co nyní postrádají ti, kteří touží být bohatí, ale nejsou, protože se bojí postavit se na své nohy a dělat všechno po svém tak, jak jim to přijde vhodné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..