typy alternativní investice

3 tipy pro alternativní investice

O investování se dneska dočtete mnoho. Je to poměrně populární aktivita, kterou si oblibuje čím dál více lidí. Není se čemu divit, vždyť každý touží po zvýhodnění svých peněz, popřípadě svých úspor. Jenže málokdo ví, do čeho se vlastně vyplatí investovat. Samozřejmě, doporučuje se investovat do dluhopisů, ale to je běh na dlouhou trať. Mnohem lepší zvýhodnění dostanete u investování do alternativních investic, které jsou sice více riskantní, ale rozhodně to stojí za to. Přinášíme vám pár tipů na takové alternativní investice, které se rozhodně vyplatí.

Ve světě investic narazíte na kdejaké druhy investic, ale vždy, když se do investování pustíte, měli byste se něco o dané investici dozvědět. Tento svět je riskantní a stojí vás peníze, proto neopatrnost se nevyplácí.

Pojďme si nyní říct tři alternativní investice, do kterých se vyplatí vrazit své úspory.

1) Vodohospodářské společnosti

Slyšeli jste někdy o tom, že se dá investovat do akcií vodohospodářských společností? Ne? Tak se dá! Dneska je voda poměrně aktuální pojem. Neustále se zdražuje, proto by byla chyba na tomto něco nevytěžit. Voda je aktuálně drahá hlavně kvůli odlišným klimatům, kvůli obdobím sucha a kvůli povodním a podobným jevům. To hraje velice důležitou roli. Byla by škoda neinvestovat do akcií vodohospodářských společností, protože na vodě se dá opravdu zbohatnout.

2) Státní dluhopisy

Zajímavou investicí jsou i stoleté státní dluhopisy. Málokdo ví, že se dá vůbec investovat do státních dluhopisů. Většinou se investuje do nějakých dluhopisů významných a velkých společností. U těchto investicí se rozhodujte dle úroku. Pokud je úrok moc nízký, nechoďte do této investice a raději sáhněte po nějaké trochu výhodnější investici. Samozřejmě bude stát asi trochu více, ale bude taky víc stát za to.

3) Sběratelské mince

Pokud se vyznáte ve starých věcech, tak toho rozhodně využijte. Staré věci s dlouholetou historií nabývají na ceně a můžete na tom skvěle vydělat. Navíc pokud navštěvujete nějaké bazary či něco podobného, pak byste rozhodně měli být ve střehu, protože právě ze se prodávají za minimum unikáty, které jinde neseženete.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..