Cestování dodávkou

Tak trochu jiné cestování. Co je základem každé obytné dodávky?

Cestovat v dodávce dává vašim výletům zcela nový rozměr. Můžete totiž vyrazit kdykoliv se vám zachce a kamkoliv si zamanete. Cestovat můžete také s dětmi, nicméně základním pravidlem je počítat s omezeným prostorem, ve kterém se budete nějakou tu dobu tísnit. Je proto důležité zvolit do interiéru dodávky vhodné vybavení. Co si tedy na své cesty především zabalit?

Spacák

K základnímu vybavení každého správného cestovatele patří kvalitní spací pytel, ve kterém vás nezaskočí ani sebevětší zima. Peřiny jsou sice pohodlnější, zato jsou velmi nepraktické. Navíc pokud máte v dodávce skládací postel, peřiny vám budou zbytečně zabírat místo, kterého už tak nemáte nazbyt. Spacák naopak jednoduše sbalíte a uskladníte kamkoliv.

Kempovací stůl se židlemi

Někteří cestovatelé mají stolem i židlemi obytné dodávky už vybaveny, ale vy přece necestujete proto, abyste veškerý čas trávili uvnitř auta. A právě proto by ve vaší základní výbavě určitě neměly chybět židle s kempovacím stolem. Dají se totiž skladné a za příznivého počasí je můžete kdykoliv vytáhnout ven. Pak už jen stačí se pohodlně usadit a na čerstvém vzduchu se skleničkou vína v ruce pozorovat západ slunce. No uznejte sami, nezní to skvěle?

Plynová bomba

Pokud plánujete v dodávce vařit, bez plynové bomby se neobejdete. Pořizovací cena kempingové plynové bomby je sice vyšší, ale pokud si ji jednou pořídíte, už ji stačí pouze doplňovat. Na ni pak snadno napojíte hořák a můžete se pustit do kuchtění.

Čelovka

Malá a praktická věc, kterou oceníte obzvlášť při nočním balení, v případě nutnosti odběhnout si do lesa na záchod, když po tmě nebudete moc najít zásuvku nebo když se zkrátka budete chtít ujistit, že vám za tmy nepřišlo dělat společnost žádné zvířátko. Minimálně jedna čelovka by proto neměla chybět v žádné výbavě na cesty. Je to rozhodně praktičtější volba než si svítit mobilem.

Přenosná sprcha

Její pořízení nevyžaduje velkou investici, dá se totiž sehnat za pár stovek a její služby jsou k nezaplacení. Přenosné sprchy mají čerpadlo, vypínač a zástrčku do 12V zásuvky. Určitě si ji proto nezapomeňte pořídit, hodně vám usnadní život v dodávce.

Rohožka

Zdá se vám to jako banální a nepotřebná věc? Omyl. Pokud se budete chtít vyhnout zanášení bahna, všelijaké špíny z bot či prachu do interiéru vaší dodávky, rohožka je pro to ideálním řešením.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..