Podnikání

Češi chtějí podnikat

Za rok 2021 rozjelo nové podnikání nejvíce lidí od roku 2012. Počet podnikatelů, kteří svůj byznys ukončili nebo přerušili, naopak klesl.

Podle analýzy společnosti CRIF začalo v loňském roce podnikat 64 599 nových živnostníků, což je o 3 563 více než v roce 2020. V roce 2021 zároveň ukončilo svou podnikatelskou činnost 38 306 lidí, tedy o 3 766 méně než v roce 2020 a nejméně za posledních 10 let.

V Česku přibylo 26 293 nových podnikatelů, o 39 % více než v roce 2020. Na každých 10 ukončených živností tak připadlo 17 nově založených. Dalo by se tedy říct, že rok 2021 byl rokem živnostníků. Nejrychleji pak rostl počet podnikatelů v dopravě a skladování, což je rychle rostoucí odvětví, často se specifickými pracovními podmínkami.

Franšíza vás podrží

Řada podnikatelů se také vydala cestou podnikání formou franšízy. Ta je častou volbou zejména těch, kteří s podnikáním nemají ještě žádné zkušenosti a potřebují do startu určitou finanční podporu. A právě tu jim franšízová síť může nabídnout. Kromě propůjčení jména společnosti a svého jedinečného know-how poskytuje svým franšízantům také ověřené postupy a metody v podnikání, ulehčí jim vstup na trh a minimalizuje podnikatelské riziko. Oproti klasickému podnikání je tak franšíza mnohem bezpečnějším způsobem podnikání. Franšízanti na něj nejsou totiž sami.

Pokud tedy uvažujete o podnikání, skvělou volbou je franšízová síť EXTÉRIA MARKET, která na trhu úspěšně funguje již 10 let. Je to především díky tomu, že franšízantům ulehčuje nastartování jejich byznysu, je jim v průběhu jejich podnikání kdykoliv k dispozici a nabízí služby v oblasti BOZP a PO. Ty jsou zákonnou povinností pro každou firmu i živnostníka.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..