Útulný domov

Vsaďte na tyto 4 klasiky, které váš domov zaručeně zútulní

Toužíte ze svého bytu udělat útulný domov, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce? Pak vsaďte na tyto osvědčené tipy, které z vašeho interiéru vytvoří kouzelné místo.

Květiny

Obecně platí, že květiny dokážou zútulnit každý prostor. Pokud pochybujete o svých pěstitelských dovednostech, zvolte takové, které nevyžadují náročnou péči. Mezi ně patří například tlustice nebo tchynin jazyk, které bez vody vydrží i několik týdnů. Vhodnou rostlinou je také lopatkovec, kterému postačí teplo a sem tam trocha vody, o kterou si dokáže říct svěšením listů. Ideální rostlinou pro zavěšení je už podle názvu šplhavec, který preferuje polostín a pravidelné zalévání.

Obrazy                                                

Může jít o reprodukci slavného díla, obraz neznámého autora nebo vaše fotky. Navíc pokud máte doma malého výtvarníka, klidně můžete jeho originální díla zarámovat a hrdě pověsit na zeď. Uvidíte, jak s obrazy či fotografiemi najednou celý interiér prokoukne a dostane úplně jinou atmosféru.

Dekorace z květin

Přineste si kousek přírody i k sobě domů. Natrhejte si do vázy čerstvé luční kvítí, usušte a vylisujte květy, které přidejte za rám obrazu, nebo zkuste uplést letní věnec. Fantazie se meze nekladou. Uvidíte, že i drobná květinová dekorace dokáže s prostorem udělat velké divy.

Svíčky              

Myslíte, že svíčky se hodí pouze do podzimního a zimního období? Omyl. Při večerním posezení s přáteli na vaší terase jistě oceníte příjemné světlo, které vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Při volbě svíčky do interiéru však myslete na materiál svíčky. Známý parafín se totiž vyrábí z ropy, a i když se vědci pořád na škodlivosti svíček v interiéru neshodli, dejte si na výběru svíčky záležet. Přece jen jde o vaši bezpečnost a zřejmě nechcete dýchat ropný produkt uprostřed vašeho obýváku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..