Startupisti startupistům aneb rady pro každého, kdo touží po vlastním start-upu

Startupisti startupistům aneb rady pro každého, kdo touží po vlastním start-upu

Proniknout do světa podnikání je dnes možné různými způsoby. Můžete začít podnikat na internetu, stačí, když si založíte vlastní portál o bydlení nebo o zdraví či o něčem podobném. Můžete si však také založit vlastní e-shop, který vám bude vydělávat, aniž byste měli kamennou prodejnu. Nebo se snad rozhodnete pro vymyšlení vlastního start-upu?  

O start-upy je zejména mezi investory velký zájem, vidí v nich totiž velký potenciál. Samozřejmě není start-up jako start-up, ne všechny start-upy stojí za to, ne do všech se vyplatí investovat, ne všechny mají něco nového a prospěšného světu přinést.  

Pakliže jste se rozhodli to zkusit s vlastním start-upem, pokud zrovna dáváte dohromady to, jak by start-up měl vypadat, prozradíme vám několik rad, které dávají startupisti startupistům.  

Rady od startupistů pro startupisty 

  • Abyste mohli ve světě start-upů uspět, musíte mít nápad, a to doslova neprůstřelný. Nápad je základem, základním stavebním kamenem úspěchu. Přijďte s něčím originálním, co má šanci prosadit se ve světě, v němž už je prakticky všechno.  
  • I při tvorbě start-upu zkuste být nejlepší na světě. Za pilnou dřinou se schovává úspěch, bohatství a také uznání, tak nepolevujte.  
  • Zaměřte se především na globální trh, nemusíte ihned mířit do zahraničí. Na globálním trhu máte větší šanci uspět, vynasnažte se proto stát se zdejší jedničkou. Žádný menší cíl si nepřipouštějte. Jenom ti, kteří umí myslet ve velkém, velkého také dosáhnou.  
  • Samotný nápad samozřejmě nestačí, ani kdyby byl sebevíc dobrý. Počítá se až to, jak ho provedete, jak ho představíte světu.  
  • Nikdy se do ničeho (ani do start-upů) nevrhejte jenom z jednoho jediného důvodu, a sice kvůli penězům. Ty se dají přece vydělat snáz s menším rizikem.  
  • Vždycky se při tvorbě start-upů zaměřujte především na zákazníky, na koncové klienty. Ti přece platí nájem, výplaty a vám přispívají do kapsy.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..