Beskydy nebo Krkonoše? Atraktivní česká pohoří vítají každým rokem tucty návštěvníků

Beskydy nebo Krkonoše? Atraktivní česká pohoří vítají každým rokem tucty návštěvníků

Cestování do zahraničí je sice pro řadu Čechů stále velice atraktivní, ale pravdou je, že daleko atraktivnější jsou česká pohoří, která patří k nejvíce navštěvovaným pohořím vůbec. Máme na mysli zejména Krkonoše a Beskydy, což jsou místa, která každým rokem vítají tucty návštěvníků. Pokud bychom si však mezi jednotlivými pohořími měli vybrat jednoho favorita, kterého navštívíme jako prvního, určitě bychom se rozhodli pro Beskydy. Beskydy totiž nabízí luxusní ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, které nese název Penzion Jurášek.

Samozřejmě každé pohoří má něco do sebe. Pojďme proto na malý okamžik zamířit jak do Beskyd, tak také do Krkonoš, jelikož se jedná opravdu o nejatraktivnější pohoří nacházející se na území České republiky. Nabízí se nyní jen jedna otázka, a sice pro které pohoří se rozhodnete vy jako první?

Beskydy jsou velkým lákadlem

Ptáte se, co nejatraktivnějšího nabízí Beskydy? Nejatraktivnějším cílem v Beskydech je bezesporu Lysá hora, která je zároveň nejvyšším vrcholem celých Moravskoslezských Beskyd. V poslední době se na její vrchol vydává stále více nadšenců, a to především proto, že turistika se stává zase velmi oblíbenou jako dříve. 

Na samotný vrchol Lysé hory se dostanete po vícero trasách, nejlépe však uděláte, když se vydáte po Bezručově výplazu. Trasa je mírná, snadno ji zdoláte. 

Kromě toho se však vyjdete i k Satinskému vodopádu, který nenajde jen tak někdo. Budete mezi objeviteli právě vy nebo si necháte tuto krásu uniknout? 

I Krkonoše se těší velké popularitě

Co se týče Krkonoš, toto české pohoří je atraktivní především díky Sněžce, což je nejvyšší vrchol České republiky. Buď si na samotný vrchol můžete přijít pěšky, nebo se nabízí lanovka, která vás přinese až skoro na samotný vrchol. 

Kromě Sněžky však nezapomeňte navštívit i Mumlavské vodopády, které se nachází kousek od tohoto vrcholu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..